Įspūdingame starto trileryje lietuviai nusileido slovėnams

FIBA nuotr.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė (0-1) kovas Europos čempionato mirtininkų B grupėje pradėjo nesėkme prieš vienus turnyro favoritų.

Gausiai savų sirgalių palaikomi lietuviai 85:92 (27:27, 21:24, 19:18, 18:23) suklupo prieš Europos čempionų titulą ginančią Slovėnijos rinktinę (1-0) ir nepasiekė revanšo už nesėkmę pernykštės Olimpinės atrankos finale.

Iki pat lemiamo ketvirčio nedidelę persvarą savo rankose laikė slovėnai, tačiau tuomet mūsiškiai spurtavo ir atitrūko 5 taškais (78:73). Visgi šis pranašumas palaipsniui išgaravo ir lemiamomis akimirkomis užtikrinčiau atrodę Slovėnijos krepšininkai šventė pergalę turnyro atidaryme.

Rezultatyviausias lietuvių gretose šįkart buvo Mindaugas Kuzminskas – puolėjas pelnė 19 taškų, Marius Grigonis pridėjo 18.

Lietuviams kažkiek pavyko apriboti NBA superžvaigždės Luka Dončičiaus taškų indėlį – Slovėnijos lyderis pats pelnė 14 taškų, tačiau rezultatyviais perdavimais kūrė progas komandos draugams, ypač Mike’ui Tobey, kuris aikštę paliko savo sąskaitoje turėdamas 24 taškus.

Ryškiausias slovėnų statistinis pranašumas – taškai po klaidų, kurių oponentai surinko net 25. Taip pat mūsiškiai neprilygo taškais iš baudos aikštelės (34:50), negelbėjo ir didesnis atsarginių suolo indėlis (46:29).

Europos čempionato B grupės kovas Lietuva pratęs šeštadienį, kuomet Kazio Maksvyčio vyrai mėgins peržengti olimpinių vicečempionų prancūzų barjerą. Tiesioginė mačo transliacija – nuo 18:45 val. per TV3 televiziją.

Ketvirtadienio rungtynes slovėnai pradėjo net penkiais taikliais tritaškiais per pusę kėlinio, tačiau Luko Lekavičiaus į priekį timptelėtas antrasis lietuvių penketas sugebėjo sulig Roko Giedraičio metimu paskutinę kėlinio sekundę išlyginti rezultatą – 27:27.

Antrajame ketvirtyje slovėnai buvo nutolę 7 taškais, bet mūsiškius pabudino M. Kuzminsko taškai, iš jo estafetę perėmė M. Grigonis ir į rūbines komandos išėjo ilsėtis lietuviams atsiliekant tik per vieną metimą – 48:51.

Nors iškart po pertraukos Lietuvos krepšininkai persvėrė rezultatą, oponentai ir vėl truktelėjo į priekį susikurdami 7 taškų persvarą. Vis tik nepalūžę M. Kuzminsko vedami lietuviai sužaidė kiek geresnę atkarpą ir prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė 2 taškai – 67:69.

Prasidėjus paskutiniosioms 10 minučių, Lietuvos rinktinė sugebėjo susikurti 5 taškų rezervą (78:73), bet Europos čempionai likus 3 minutėms vėl pirmavo (81:82). Galiausiai triumfavo šaltesnius nervus išlaikę varžovai.

Lietuva: Mindaugas Kuzminskas 19, Marius Grigonis 18, Lukas Lekavičius 14, Domantas Sabonis 10, Jonas Valančiūnas 9, Ignas Brazdeikis 8.

Slovėnija: Mike’as Tobey 24, Goranas Dragičius 19, Luka Dončičius ir Jaka Blažičius po 14, Vlatko Čančaras 11.