Naująją Zelandiją palaužę septyniolikmečiai žengė į pasaulio čempionato ketvirtfinalį

FIBA nuotr.

Lietuvos U-17 vaikinų rinktinė pasaulio čempionate po nerezultatyvios kovos žengė į ketvirtfinalio etapą ir tęsia savo kelią link planetos pirmenybių apdovanojimų.

Remigijaus Bardausko vyrukai aštunfinalyje susitvarkė su Naujosios Zelandijos septyniolikmečių rinktine, prieš kurią triumfavo rezultatu 61:48 (18:9, 18:15, 9:14, 16:10).

Pranašumą prieš oponentus Lietuvos krepšininkai įgijo dar pirmajame kėlinyje, o per likusį mačo laiką, nors skirtumas ir keitėsi, zelandai nesugebėjo priartėti arčiau nei per 7 taškus.

Naudingiausiai lietuvių gretose rungtyniavo dvigubą dublį užfiksavęs Petras Padegimas – 11 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 16 naudingumo balų.

Dėl vietos tarp keturių geriausių pasaulio komandų nė karto nesuklupusių lietuvių penktadienį (liepos 8 d.) lauks akistata su Lenkijos arba Malio rinktine. Aštunfinalis tarp šių komandų startuos šiandien 21.45 val.

Aštunfinalio pradžia buvo sėkmingesnė lietuviams, kurie po pirmojo ketvirčio buvo pelnę dvigubai daugiau taškų nei varžovai – 18:9. Antrasis kėlinys buvo kiek atkaklesnis, tačiau galiausiai ilsėtis į rūbinę lietuviai išėjo pirmaudami jau dviženkliu skirtumu – 36:24.

Po pertraukos atstumas tarp komandų išliko panašus, bet trečiajam kėliniui artėjant prie pabaigos zelandai sugebėjo sumažinti lietuvių pranašumą iki vienženklio – 45:38. Lemiamos dešimt minučių sėkmingiau prasidėjo R. Bardausko auklėtiniams, kurie įpusėjus kėliniui susigrąžino tvirtesnę persvarą – 55:40. Likusio laiko sukurti stebuklui priešininkams jau neužteko – lietuviai šventė pergalę 61:48 ir patekimą tarp aštuonių geriausių pasaulio ekipų.

Lietuva: Vytautas Žygas 13, P. Padegimas ir Kristupas Kepežinskas po 11, Justas Stonkus 10, Deividas Žukauskas 8, Danas Kazakevičius 6.

Naujoji Zelandija: Nicas Bookas 15, Dante Matakatea 13, Julius Halaifonua 10, Hunteris Trego 7.