4–ajame FIBA 3×3 Tautų lygos etape skirtingas U21 rinktinių pasirodymas – merginos užėmė 2–ąją, vaikinai – 3–ąją vietą

Nuotrauka: FIBA

Lietuvos 3×3 U21 rinktinėms ketvirtasis FIBA 3×3 U23 Tautų lygos etapas sekėsi skirtingai – „U21“ konferencijoje vaikinai užėmė 3–ąją vietą, o merginos po itin dramatiškos kovos pralaimėjusios finalą liko antros.

Dalios Donchiskytės, Dominykos Paliulytės, Gustė Drakšaitės ir Saulės Mikelionytės atstovaujama Lietuvos 3×3 U21 merginų rinktinė 16:8 įveikė Mongoliją, 15:9 patiesė Izraelį, tačiau finale po dramatiškos mačo pabaigos 18:19 nusileido čekėms ir ketvirtajame ture užėmė 2-ąją vietą.

Lietuvės su 350 įskaitinių taškų turnyrinėje lentelėje rikiuojasi pirmojoje vietoje, Izraelio merginų rinktinė su 290 taškų užima antrąją vietą. Pirmą kartą per 4 turus finale žaidusios ir lietuves įveikusios čekės savo sąskaitoje turi 280 įskaitinių taškų (4 vieta).

Lietuvos 3×3 U21 vaikinų rinktinės garbę ginantys Aristidas Lukas Končius, Augustinas Mikštas, Benas Aleliūnas ir Henrikas Alekna pirmosiose rungtynėse 11:17 nusileido Čekijai, 17:9 patiesė Vokietiją, o mače dėl trečiosios vietos 17:14 nugalėjo Mongoliją.

Pirmojoje turnyrinės lentelės vietoje esantys vaikinai savo sąskaitoje turi 340 įskaitinių taškų, antrojoje vietoje rikiuojasi Čekija su 285 įskaitinių taškų.

Tiek vaikinų, tiek merginų U21 rinktinių penktasis FIBA 3×3 U23 Tautų lygos „U21” konferencijos etapas laukia jau rugpjūčio 25 dieną, šeštasis – rugpjūčio 26 d.

Rytoj (rugpjūčio 25 d.) kovas dėl pasaulio čempionų titulo pradeda Lietuvos 3×3 aštuoniolikmečių vaikinų rinktinė. Lietuviai startuos maču su Rusija. Tą pačią dieną lietuvių lauks mačas su Vengrija. Rugpjūčio 27 dieną vaikinai žais su Dominikos Respublika bei Mongolija.

18 turnyro komandų suskirstytos į 4 grupes – geriausios dvi kiekvienos grupės komandos tęs kovą ketvirtfinalyje (rugpjūčio 28 d.), laimėjusios jį žengs į pusfinalį (rugpjūčio 29 d.) ir toliau į finalą (rugpjūčio 29 d.).