Antroje rungtynių pusėje spurtavusios lietuvės nugalėjo ukrainietes

Puikią pergalę 2023 m. Europos čempionato atrankos varžybose iškovojo Lietuvos krepšininkės. Rimanto Grigo auklėtinės Vilniuje įveikė Ukrainos rinktinę 81:62 (23:17, 14:25, 29:10, 15:10).

Atrankos varžybų B grupėje Lietuva su 2 pergalėmis ir 1 pralaimėjimu pakilo į pirmąją vietą. Ukrainai (2-1) tai buvo pirmoji nesėkmė. Į kitais metais vyksiantį Europos čempionatą pateks grupių nugalėtojos ir keturios geriausios antrąją vietą užėmusios rinktinės.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkių komanda. Antrojo kėlinio pradžioje po Justės Jocytės baudos metimų mūsiškės įgijo 13 taškų pranašumą (23:10). Tačiau ukrainietės nepasidavė: atsakė galinga atkarpa 32:14 ir prieš pertrauką susikrovė 5 taškų persvarą (42:37).

Visgi po pertraukos sugrįžusi Lietuvos rinktinė pademonstravo pergalingą krepšinį. Žiūrovų palaikomos lietuvaitės surengė įspūdingą spurtą 29:10 ir po trijų kėlinių susikrovė 14 taškų pranašumą (66:52).

Lemiamo ketvirčio metu mūsiškės užtikrintai išlaikė dviženklį pranašumą ir triumfavo.

„Ačiū mergaitėms už pergalę ir už darbą aikštelėje. Aišku, su tais langais nėra lengva. Vien dėl to, kad merginos susirinko iš skirtingų klubų ir turėjo mažai laiko. Merginos stengiasi, dirba ir padaro rezultatą. Mergaitės atlaikė krūvį ir pavyko nugalėti. Ačiū dar kartą joms už gerą darbą aikštelėje,” – po rungtynių kalbėjo vyr. treneris Rimantas Grigas.

Prieš pat rungtynes geriausios 2021 metų Lietuvos krepšininkės apdovanojimą atsiėmusi Gintarė Petronytė surinko 27 taškus (9/16 dvit., 1/2 trit., 6/8 baud.), 12 atkovotų kamuolių ir 28 naudingumo balus. Laura Juškaitė pridėjo 20 taškų (4/8 dvit., 3/4 trit., 3/4 baud.), Justės Jocytės sąskaitoje – 15 taškų (2/3 dvit., 1/2 trit., 8/8 baud.), 3 rezultatyvūs perdavimai ir 19 naudingumo balų.

„Svarbiausia 81:62. Turbūt net pačios nesitikėjome. Labai laukta ir reikalinga pergalė, – spaudos konferencijoje sakė rinktinės kapitonė Petronytė. – Buvo nuostabu žaisti namuose, buvo nuostabu, kad tiek žiūrovų atvyko palaikyti. Noriu visiems padėkoti. Žiūrovai buvo kaip šeštas žaidėjas. Buvo tikras kaifas žaisti. Pasiekta tikrai labai svarbi pergalė.”

Lietuva: Gintarė Petronytė 27 (12 atk. kam.), Laura Juškaitė 20, Justė Jocytė 15, Kamilė Nacickaitė 11.

Ukraina: Alina Iagupova 18, Olga Maznichenko 15 (5 atk. kam.), Kristina Fylevich 12.

Sekmadienį (lapkričio 27 d.) lietuvių laukia mačas išvykoje su Suomijos rinktine.

Lietuvos krepšinio federacija
LKF

2027 m. Europos moterų krepšinio čempionatas turės penkias ambasadores

Šiandien Kaune Lietuvos krepšinio namuose minint Lietuvos krepšinio 102-ąjį gimtadienį buvo pristatytos penkios 2027 m. Europos moterų krepšinio čempionato ambasadorės. Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vydas Gedvilas oficialius renginio ambasadorių sertifikatus įteikė Jurgitai Štreimikytei-Virbickienei, Gintarei Petronytei, …