Antroji Europos U20 čempionato Lietuvoje diena: blokų karalienė ir ispanių taškų fiesta

Sekmadienį Vilniuje ir Klaipėdoje vykstančiame Europos merginų jaunimo (iki 20 m.) krepšinio čempionate sužaistos antrojo turo rungtynės grupių etape. Antrąją čempionato dieną netrūko įspūdingų asmeninių ir komandinių pasirodymų.

SKAUDI ŠEIMININKIŲ NESĖKMĖ. Po šeštadienį kovingose rungtynėse patirto pralaimėjimo latvėms (65:72) Lietuvos rinktinė sekmadienį stojo į dvikovą su prancūzėmis. Nors Prancūzijos rinktinė pirmavo nuo rungtynių pradžios, lietuvės trečiojo kėlinio pabaigoje buvo priartėjusios iki 7 taškų skirtumo – 47:54.

Tiesa, tai buvo paskutinis mūsiškių bandymas perimti iniciatyvą. Netrukus varžovės trečiojo kėlinio pabaigą ir ketvirtojo kėlinio pradžią pažymėjo spurtu 12:0 ir visiškai perėmė dvikovos kontrolę. Rungtynes mūsiškės pralaimėjo rezultatu – 53:85.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės gretose žaidė po 10 taškų pelniusios Sintija Aukštikalnytė ir Viltė Andrunavičiūtė. Prancūzių gretose 13 taškų surinko Marine Dursus, po 12 taškų surinko Daniela Dibanzilua ir Fatoumata Toure.

Antradienį lietuvės susitiks su slovėnėmis. Pergalė mūsiškėms leistų grupėje užimti 3-ąją vietą ir aštuntfinalyje išvengti čempionate dominuojančios Ispanijos rinktinės.

JAUNIAUSIŲJŲ DEBIUTAS. Rungtynių su Prancūzija pabaigoje Lietuvos U20 rinktinės gretose ant parketo pasirodė ir jauniausios komandos žaidėjos – 14-metė Gabija Galvanauskaitė ir 16-metė Gustė Dziatkauskaitė. G.Galvanauskaitė per 2:56 minutės taškų nepelnė, atkovojo ir prarado po kamuolį. G.Dziatkauskaitė debiutinėse rungtynėse 20-mečių rinktinėje pasižymėjo pataikytu tritaškiu ir prarastu kamuoliu.

MAŽIAU INTRIGOS. Jeigu pirmąją čempionato dieną buvo net keli paskutinių sekundžių trileriai, sekmadienį tik dvikova Klaipėdoje tarp slovėnių ir latvių klostėsi atkakliai iki paskutinių sekundžių (latvės laimėjo – 66:60). Visos kitos 7-ios čempionato rungtynėse baigėsi dviženkliais skirtumais.

DOMINAVIMAS TĘSIASI. Šeštadienį nesuvokiamu 62 taškų skirtumu Juodkalniją įveikusi Ispanijos rinktinė toliau tęsė pergalių nepadoriu skirtumu seriją. Ispanės antrose rungtynėse B grupėje 57 taškų skirtumu sutriuškino Švediją – 100:43. Ispanės yra kol kas vienintelės čempionate, surinkusios triženklį taškų skaičių rungtynėse.

Antradienį trečiąją pergalę turnyre Ispanijos rinktinė bandys sumedžioti prieš Portugaliją.

DAR NEPRALAIMĖJUSIOS. Po antrosios čempionato dienos liko šešios rinktinės, kurios dar nėra patyrusios pralaimėjimo kartėlio. Dvi iš jų – žaidžia su Lietuva A grupėje: Prancūzija ir Latvija. B grupėje varžoves šluoja ispanės, C grupėje užtikrintas pergales skina italės, D grupėje – vokietės.

ARTI TRIGUBO DVIŽENKLIO. Latvė Enije Viksne, siautėjusi rungtynėse su Lietuva, savo pasirodymu išsiskyrė ir dvikovoje su slovėnėmis. Latvių laimėtose rungtynėse (66:60) įžaidėja per 36:25 minutės ant parketo pelnė 9 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų. Krepšininkė beveik visus taškus surinko baudų metimais (7/8) ir buvo tik per tašką nuo trigubo dviženklio.

BLOKŲ KARALIĖNĖ. Portugalijos moterų krepšinio karūnos brangakmenis – 18-metė aukštaūgė Clara Silva – antrą turnyro dieną priminė, kokia dominuojanti jėga ji gali būti net ir žaisdama su dviem metais vyresnėmis varžovėmis. Susitikime su juodkalnietėmis vidurio puolėja įmetė 12 taškų, atkovojo 10 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir blokavo net 6 varžovių metimus. Per dvejas rungtynes krepšininkė išviso išrašė jau 9 „stogus“ varžovėms ir dominuoja šioje statistikos eilutėje.

PRAŽANGŲ MEDŽIOTOJA. Izraelio rinktinės lyderė Dorian Sujic yra čempionato lyderė pagal renkamus taškus per rungtynes – vidutiniškai po 27. 186 cm ūgio puolėja po 2 sužaistų dvikovų jau yra išmetusi net 27 baudų metimus ir realizavusi 20.

DIENOS MVP. Italė Matilda Villa tapo pirmąja krepšininke šių metų turnyre, pasiekusia 30-ies naudingumo balų rungtynėse ribą. Venecijos „Umana Reyer“ gynėja susitikime su suomėmis per vos 18 minučių pelnė 19 taškų (9/11 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 1/2 baudų), atkovojo 6 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius ir surinko 30 naudingumo balų. Italės C grupės rungtynėse sutriuškino varžoves – 83:49.

NEDIDELĖ PERTRAUKA. Pirmadienį čempionate – poilsio diena. Paskutinis grupių etapo turas bus sužaistas antradienį. Antradienio vakarą jau žinosime visas pirmojo atkrintamųjų etapo poras.