Be lyderio pratęsime triumfavę septyniolikmečiai pasaulio čempionate užsitikrino vietą šešetuke

FIBA nuotr.

Lietuvos septyniolikmečių vaikinų rinktinė pratęsimo dramoje atsitiesė po nesėkmės pasaulio čempionato ketvirtfinalyje.

Tomo Urbelionio treniruojama komanda 106:104 (21:20, 19:14, 29:29, 19:25, 18:16) pranoko Kanadą ir užsitikrino mažiausiai 6-ąją poziciją galutinėje turnyro rikiuotėje.

Planetos pirmenybes lietuviai užbaigs maču dėl 5-osios vietos. Šiose rungtynėse, kurios prasidės sekmadienį 14.00 val. teks kautis su Ispanijos ir Puerto Riko poros nugalėtojais. Abi šias rinktines lietuviai sutiko grupės etape – puertorikiečiai įveikti 95:80, o ispanams nusileista 75:80. Susitikimą tiesiogiai transliuos FIBA „YouTube“ kanalas.

Lietuviai kiek sėkmingiau startavo rungtynėse, tačiau po pirmojo kėlinio turėtas tik minimalus pranašumas – 21:20. Antrajame ketvirtyje pirmąsyk nutolta dviženkliu skirtumu (36:26), o pirmąją dalį mūsiškiai užbaigė su kiek aptrupėjusia persvara (40:34).

Po pertraukos žaidimas buvo labai permainingas – iš pradžių lietuviai nutolo rekordiniu atotrūkiu (62:48), tačiau kanadiečiai pelnė net 15 taškų be atsako ir Lietuva jau atsiliko – 62:63. Sėkminga ketvirčio pabaiga, pažymėta Dovydo Buikos tritaškiu su pražanga, leido vėl kiek lengviau atsikvėpti – 69:63.

Gerą atkarpą lietuviai tęsė ir toliau (74:63). Vis tik tai nepalaužė priešininkų, kurie įpusėjus lemiamam kėliniui vėl atstatė lygybę (77:77). Netrukus traumą patyrė ir aikštelę paliko D. Buika. Paskutinę minutę darsyk pusiausvyrą atsatatė Manto Liutkevičiaus tolimas metimas (85:85), o Majus Bulanovas pridėjo dar vieną tokios pat vertės metimą – 88:85. Po minutės pertraukėlės tritaškį smeigė ir Kanada (88:88). Po savojo pasitarimo lietuviams nepavyko suregzti rezultatyvaus išpuolio ir prireikė papildomų penkių minučių.

Pratęsime komandos vėl keitėsi taikliais tolimais šūviais (94:91). Šį pranašumą lietuviai laikė viso papildomo laiko metu. Nors varžovai buvo priartėję per tašką (104:103), mūsiškiai baudomis nutolo per kelis taškus (106:103), palikdami varžovams nepilnas 4 sekundes. Tuomet lietuviai prasižengė patys, o priešininkams realizavus vieną baudą bei pažeidus taisykles kovojant dėl kamuolio, lietuviams nepavyko sėkmingai išsimesti kamuolio iš užribio. Laimei, priešininkų paskutinė ataka nebuvo rezultatyvi ir pergalę šventė mūsiškiai.

Šįsyk lietuvių gretose netrūko nuostabių individualių pasirodymų: Artūras Butajevas surinko monstrišką dvigubą dublį (16 tšk., 19 atk. kam., 3 blk., 33 naud. bal.), universaliai rungtyniavo D. Buika (19 tšk., 6 atk. kam., 6 rez. perd., 26 naud. b al.), rezultatyvus ir vėl buvo Ignas Urbonas (22 tšk., 18 naud. bal.), o M. Liutkevičius puikiai kūrė progas komandos draugams bei taip pat surinko dvigubą dublį (10 tšk., 11 rez. perd., 20 naud. bal.).

Lietuva: Ignas Urbonas 22, Dovydas Buika 19, Artūras Butajevas 16, Majus Bulanovas 15, Kajus Mikalauskas 12, Mantas Liutkevičius 10, Matas Deniušas ir Adomas Pocius po 6.

Kanada: Jordanas Charlesas 27, Stefanas Iličius 15, Tutjiekas Walas 13, Amari Upshaw 12, Quintenas Ethieris 11, Milesas Michaelas Sadleris 9.