FIBA 3×3 „Masters“ turnyre Prahoje – solidus atstovų iš Lietuvos pasirodymas

Nuotrauka: FIBA

Pirmą kartą Lietuvos 3×3 krepšinio istorijoje pasauliniame FIBA 3×3 „Masters“ turnyre dalyvavo net trys komandos iš Lietuvos – Prahoje grūmėsi Utenos, Šakių bei Marijampolės 3×3 krepšinio klubai, o po 5 metų pertraukos į pasaulinę 3×3 krepšinio sceną sugrįžęs Ovidijus Varanauskas kartu su Džedos (Saudo Arabija) komanda tapo turnyro čempionu.

Bene didžiausią staigmeną pateikė Utenos komanda, kuri į turnyrą atvyko su trimis žaidėjais. Deivido Rasio, Igno Labučio bei Igno Razučio vedini lietuviai grupių etape 16:18 nusileido Antverpeno ekipai, tačiau 20:15 palaužė Humpoleco „Bernard“ (Čekija) klubą ir žengė į kitą etapą.

Ketvirtfinalyje Utena 20:18 palaužė vieną iš turnyro favoričių Rygą, tačiau 12:22 pusfinalyje nusileido Džedos (Saudo Arabija) komandai, atstovaujamai lietuvio Ovidijaus Varanausko, kuri ir tapo turnyro nugalėtoja. Utena bendroje įskaitoje užėmė ketvirtąją vietą ir iškovojo 12 tūkst. dolerių piniginį prizą.

Solidžiai „Masters“ turnyre pasirodė ir Šakių komanda, atstovaujama Aurelijaus Pukelio, Dariaus Tarvydo, Marijaus Užupio bei Šarūno Vingelio. Pirmajame mače Šakiai susitiko su Marijampolės komanda, kurią įveikė rezultatu 22:18, antrosiose rungtynėse Šakiai 22:14 palaužė Raljos (Serbija) miesto ekipą.

Ketvirtfinalyje Šakiai susitiko su minėtąja Džedos (Saudo Arabija) komanda, kuriai nusileido rezultatu 18:21. Bendroje įskaitoje užėmę penktąją vietą, Šakiai iškovojo 8 tūkst. dolerių piniginį prizą.

Pirmą kartą istorijoje FIBA 3×3 „Masters“ turnyre dalyvavusi Marijampolės komanda, kurios marškinėlius vilkėjo Evaldas Džiaugys, Justas Nausėdas, Kostas Jonuška bei Tautvydas Kliučnykas, nukeliavo iki ketvirtfinalio.

Atrankos grupėje marijampoliečiai 21:14 įveikė Ibizos (Ispanija) klubą, tačiau nepaisant 17:21 pralaimėjimo Tel-Avivo (Izraelis) ekipai žengė į kitą etapą. Ten Marijampolės komanda susitiko su Šakiais, kuriems nusileido 18:22, bet rezultatu 17:11 įveikę Raljos (Serbija) klubą tęsė pasirodymą kitame etape.

Ketvirtfinalyje Marijampolė 19:21 nusileido Limano (Serbija) ekipai, kuri kartu su Džedos (Saudo Arabija) komanda žaidė turnyro finale. Marijampoliečiai bendroje turnyro įskaitoje užėmė aštuntąją vietą.

Po 5 metų pertraukos (nuo 2016 m.) į pasaulio turą sugrįžusio Ovidijaus Varanausko atstovaujama Džedos (Saudo Arabija) komanda pirmą kartą istorijoje laimėjo pasaulinį FIBA 3×3 „Masters“ turnyrą ir iškovojo 40 tūkst. dolerių piniginį prizą.

Lietuvis po rungtynių vykusiame interviu kvietė sugrįžti į šį sportą legendinį 3×3 Serbijos krepšininką Dušaną Bulutą ir išsiaiškinti aikštelėje, kuris yra geriausias.