Izraelį į priekį užleidusios 20-metės finišavo dešimtos

FIBA nuotr.

Finišo tiesiąją Lietuvoje vykusiame Europos U20 čempionate pasiekė šalies 20-mečių merginų rinktinė.

Viliaus Stanišausko auklėtinės paskutiniajame turnyro mače 55:73 (18:16, 12:14, 9:24, 16:19) nusileido Izraelio krepšininkėms ir galutinėje rikiuotėje liko 10-oje pozicijoje.

Senojo žemyno pirmenybėse, kuriose lietuvės neturėjo ne tik Justės Jocytės, bet ir dar kelių žaidėjų, komanda iš viso iškovojo 2 pergales ir patyrė 5 pralaimėjimus. 10-oji vieta garantuoja, jog kitąmet Lietuvos U20 merginų rinktinė taip pat varžysis Europos čempionato A divizione.

Paskutiniosios rungtynės turėjo dvi skirtingas puses. Mačo pradžioje geriau sekėsi lietuvėms, kurios startavo 10:0 ir ilgą laiką kontroliavo situaciją. Visgi antrajame ketvirtyje varžovės ėmė artėti ir prieš pertrauką persvėrė rezultatą (30:28) ir tik Sintijos Aukštikalnytės baudų metimai atstatė lygybę – 30:30.

Po pertraukos iniciatyvą tvirtai perėmė izraelietės, kurios trečiojo kėlinio eigoje susikrovė 15 taškų persvarą – 54:39. Įsibėgėjus paskutiniajam ketvirčiui Lietuva atsiliko dar labiau – 44:64. Nepaisant rodytų pastangų sugrįžti į rungtynes, po finalinės sirenos teko pripažinti Izraelio pranašumą.

Turnyro finiše naudingiausia Lietuvos rinktinės gretose buvo Ugnė Sirtautaitė, surinkusi dvigubą dublį – 12 taškų, 16 atkovotų kamuolių, 4 rezultatyvūs perdavimai ir 22 naudingumo balai. 17 taškų pridėjo S. Aukštikalnytė, ji buvo rezultatyviausia.

Lietuva: Sintija Aukštikalnytė 17, Ugnė Sirtautaitė 12, Gerda Raulušaitytė 8, Vivien Pupkevičiūtė 6.

Izraelis: Mika Bitan 19, Noga Ettinger 14, Tamar Singer 12, Dorian Dahan Sujič 10, Hodaya Kabada 9, Hila Karsh 7.