Paskutinė U20 čempionato diena: prancūzių triumfas ir 18-metė MVP

Sekmadienį Vilniuje finišavo liepos 6-ąją Lietuvoje prasidėjęs Europos merginų U20 čempionatas.

Užvertus dar vieno Lietuvoje organizuoto jaunimo krepšinio čempionato puslapį, pateikiame įdomiausių paskutinės čempionato dienos įvykių apžvalgą.

FINALAS. Susirėmime dėl aukso ketvirtą kartą merginų U20 čempionatų istorijoje vienos prieš kitą stojo Ispanijos ir Prancūzijos rinktinės. Finale ispanės, tradiciškai kaip ir viso šio čempionato metu, greitai atitrūko (22:11), tačiau prancūzės dar pirmojo kėlinio pabaigoje sumažino atsilikimą (20:24). Antrąjį ketvirtį Prancūzija laimėjo užtikrintai (21:12) ir po dviejų kėlinių jau pirmavo – 41:36.

Nors trečiajame ketvirtyje ispanės buvo perėmusios iniciatyvą (51:46), prancūzės atsakė spurtu 13:0 ir prieš ketvirtą kėlinį buvo priekyje – 59:53. Lemiamo ketvirčio metu ispanių metimai skriejo pro šalį, o prancūzes tempė įžaidėja Manoe Cisse, pataikiusi du tolimus metimus iš eilės.

Atlaikiusios paskutinį ispanių šturmą, prancūzės antrus metus iš eilės tapo Europos U20 čempionato laimėtojomis (83:75).

Prancūzijos U20 rinktinių istorijoje tai jau buvo 5-asis čempionių titulas. Ispanėms tai buvo ketvirtieji čempionatų istorijoje iškovoti sidabro medaliai.

PRANCŪZIJA IR LIETUVA. Praėjusių ir šių metų Prancūzijos U20 rinktinės su meile prisimins Lietuvą. Būtent dvejus metus iš eilės Lietuvoje vykusius Europos U20 čempionatus laimėjo Prancūzija. Praėjusių metų finale Klaipėdoje prancūzės įveikė Latviją (85:59).

MVP. Naudingiausia Europos U20 čempionato žaidėja tapo 18-metė ispanė Awa Fam. Aukštaūgė finale įmetė 20 taškų, atkovojo 14 kamuolių ir surinko net 31 naudingumo balą. Viso čempionato metu krepšininkė vidutiniškai įmesdavo po 11,3 taško, atkovodavo po 7,6 kamuolio ir rinkdavo po 18,1 naudingumo balo.

GERIAUSIŲJŲ PENKETAS. Į simbolinį geriausiųjų čempionato žaidėjų penketuką be A.Fam pateko ir kita ispanė Elena Buenavida (11,6 tšk., 14 naud.b.), prancūzė Marine Dursus (12,1 tšk., 14 naud.b.), italė Matilde Villa (17,7 tšk., 20,6 naud.b.) ir vokietė Frieda Buhner (18,6 tšk., 20,4 naud.b.). Italė M.Villa į naudingiausių Europos U20 čempionato žaidėjų simbolinį penketą pateko antrus metus iš eilės.

ŠEIMININKIŲ FINIŠAS. Lietuvos rinktinė pasirodymą čempionate užbaigė užimdamos 10-tą vietą. Rungtynėse dėl 9-os pozicijos Viliaus Stanišausko auklėtinės nusileido Izraeliui (55:73).

Po dviejų kėlinių dvikovoje buvo lygu (30:30), tačiau antroje pusėje lietuvės neatsilaikė prieš fiziškesnį žaidimą demonstravusias varžoves. Rungtynes anksčiau laiko turėjo palikti kapitonė Gerda Raulušaitytė, užsidirbusi nesportinę ir techninę pražangas.

LIETUVĖS REKORDAS. Paskutinėse rungtynėse U20 rinktinėje Ugnė Sirtautaitė atkovojo 16 kamuolių ir pakartojo šių metų čempionato rekordą, kurį pirmą rungtynių dieną užfiksavo švedė Tilda Trygger.

BRONZINĖS ITALĖS. Puikų žaidimą čempionate demonstravusi Italijos rinktinė pasidalino bronzos medaliais. Rungtynėse dėl trečios vietos Italija sutriuškino vokietes – 70:48. U20 čempionatų istorijoje italės pasidabino jau trečiu iškovotu bronzos medaliu. Iš viso šios šalies 20-merginų rintinės yra dar laimėjusios vieną aukso ir su sidabro medalius.

PUIKIUS DVYNUKIŲ FINIŠAS. Italės Matilde ir Eleonora Villa sužibėjo ir paskutinėse savo rungtynėse jaunimo krepšinyje. Rungtynėse su vokietėmis Matilde pelnė 18 taškų, atkovojo 8 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 27 naudingumo balus. Eleonora susitikime įmetė 17 taškų ir 8 naudingumo balus. Čempionatą Eleonora užbaigė vidutiniškai įmesdama po 14,9 taško, o Matilde – po 17,7.

ĮSPŪDINGAS METIMAS. Nors Vokietijos rinktinė liko be medalių, šios rinktinės gynėjai Mailien Rolf priklauso gražiausias čempionato metimas. Antrojo kėlinio paskutinę sekundę įžaidėja pataikė metimą per daugiau nei pusė aikštės. Čempionate krepšininkė iš viso pataikė tik du tritaškius.

IŠSIGELBĖJUSIOS. Sekmadienį Vengrijos ir Juodkalnijos rinktinės stojo į kovą dėl paskutinio bilietų į kitų metų A divizioną. Beveik 31 minutę rungtynėse pirmavusios vengrės subyrėjo ketvirtojo kėlinio metu, kurį pralaimėjo rezultatu 10:21. Triumfavusios juodkalnietės – 76:68.