Pirmoji Europos U20 čempionato Lietuvoje diena: trileriai ir neįtikėtinas ispanių dominavimas

Šeštadienį Klaipėdos „Švyturio“ ir Vilniaus „Jeep“ arenose prasidėjo Europos merginų jaunimo (iki 20 m.) krepšinio čempionatas. Pirmąją dieną užfiksuotos paskutinių sekundžių dramos, įspūdingi asmeniniai pasirodymai ir vienų iš lyderių triuškinanti pergalė.

ŠEIMININKIŲ STARTAS. Lietuvos 20-mečių merginų rinktinė pirmąjį turnyro egzaminą A grupėje laikė prieš latves. Nors Latvijos rinktinė pirmavo beveik visas rungtynes, lietuvės nuolat kvėpavo varžovėms į nugaras. Likus žaist 2:10 minutės, Viliaus Stanišausko auklėtinės priartėjo iki 5 taškų skirtumo – 61:66. Tiesa, per likusį laiką viešnios atsilaikė ir įtvirtino pergalę. Dvikovoje abi komandos neprisitaikė iš toli – Lietuvos rinktinė pataikė tik 3 tritaškius iš 20-ies, Latvija – 2 iš 15-os. Mažiau tritaškių pirmą čempionato dieną už Baltijos šalių rinktines pataikė tik juodkalnietės (1). Kitas rungtynes V.Stanišausko treniruojama ekipa sekmadienį Klaipėdoje nuo 18 val. žais su prancūzėmis.

TRILERIAI. Jau pirmose čempionato rungtynėse Vilniuje užfiksuota drama iki paskutinių sekundžių. Dvikovoje tarp Vengrijos ir Izraelio Lihi Azouri tritaškis sumažino vengrių turėtą 4 taškų pranašumą iki minimumo – 77:78. Žaisti dar buvo likusios 1:56 minutės, tačiau nervingoje rungtynių pabaigoje buvo pramesti visi abiejų komandų metimai.

Dar įspūdingiau susiklostė susitikimo tarp Portugalijos ir Švedijos pabaiga. Švedės tris su puse kėlinio užtikrintai kontroliavo situaciją rungtynės, o antrojo kėlinio pabaigoje turėjo ir 17 taškų persvarą – 36:19. Visgi nepasidavusios portugalės ėmė po truputį mažinti skirtumą, kurį visiškai ištirpdė priešpaskutinę rungtynių minutę – 55:55. Komandoms apsikeitus po taiklų metimą,

Švedija turėjo minimalų pranašumą – 58:57. Paskutines 11 sekundžių su kamuoliu buvo Portugalijos rinktinė. Paskutinėmis akimirkomis aukštaūgė Gabriela Falcao nepataikė iš patogios padėties arčiau krepšio. Nepaisant to, krepšininkė atsikovojo kamuolį po krepšiu ir paskutinę sekundę paleido dar vieną metimą. Visgi ir antrasis bandymas buvo netaiklus, o pergalė iš švedžių rankų neišslydo – 58:57.

DIENOS MVP. Švedijos rinktinė ne tik iškovojo dramatišką pergalė, bet ir galėjo džiaugtis įspūdingu vidurio puolėjos Tildos Trygger pasirodymu. 18-metė 198 cm ūgio krepšininkė dvikovoje su portugalėmis žaidė 34 minutes, per kurias pelnė 19 taškų (2/6 dvitaškiai, 5/6 tritaškiai, 0/2 baudų metimų), atkovojo 16 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 29 naudingumo balus. Reikia tik priminti, kad T.Trygger čempionate rungtyniauja su dviem metais vyresnėmis komandos draugėmis.

Pirmą turnyro dieną 29 naudingumo balus be T.Trygger surinko dar trys krepšininkės: vokietė Frieda Buhner, izraelietė Dorian Sujic ir lietuves baudusi latvė Enija Viksne.

SPROGUSI REZULTATYVUMU. Į dienos MVP titulą galėjo pretenduoti ir Izraelio rinktinės lyderė Dorian Dahan Sujic. Krepšininkė per 39 minutes ant parketo surinko net 34 taškus (10/15 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 11/14 baudų metimų), atkovojo 6  ir perėmė 4 kamuolius bei surinko 29 naudingumo balus. Visgi, kaip ir minėjome, Izraelis dramatiškai pralaimėjo vengrėms. D.Sujic sužaidė rezultatyviausiai tarp pirmąją čempionato dieną žaidusių krepšininkių.

GYNYBOS SPECIALISTĖ. Vengrė Dominika Baa buvo arti trigubo dublio – pelnė 18 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir perėmė net 7 kamuolius.

NELAIMĖLĖS. Praėjusiais metais Lietuvoje taip pat vykusiame U20 čempionate žaidusi Juodkalnija į A divizioną buvo sugrįžusi po 14 metų pertraukos. Tiesa, pirmoji šių metų čempionato diena užminė mįslę: ar juodkalnietės šią vasarą išlaikys vietą šiame lygyje?

Vladono Radovičiaus treniruojama komanda rungtynėse su ispanėmis pirmuosius taškus pelnė tik 8-tą rungtynių minutę, kai rezultatas iki tol buvo 0:19. Po pirmojo kėlinio Balkanų pusiasalio atstovės atsiliko 2:25. Reikalai tolesnėje dvikovos eigoje nė kiek negerėjo ir po keturių kėlinių Ispanija šventė pergalę net 62 taškų skirtumu – 81:19. Juodkalnietės beveik dukart daugiau kartų prarado kamuolį (35) nei pačios pelnė taškų (19), o rungtynių protokole ties šios rinktinės naudingumo balo kraičiu buvo įrašytas neigiamas rezultatas: -18.

ANTROS LIETUVIŲ RUNGTYNĖS. Lietuvės antrą turnyro dieną susitiks su Slovėniją sutriuškinusiomis prancūzėmis (70:49). Rungtynės vyks nuo 18 val. Įėjimas į rungtynes „Švyturio“ arenoje – nemokamas. Prieš rungtynes ir po jų tiesiogiai iš Klaipėdos bus transliuojama čempionato studija. Prieš dvikovą joje kartu su krepšinio komentatoriumi Ryčiu Kazlausku kalbėsis buvęs krepšininkas ir už jaunųjų Lietuvos talentų paiešką atsakingas Saulius Kuzminskas. Studijos pradžia – nuo 17:30 val.