Šeštoji U20 čempionato diena: ispanių fiesta ir slovėnių tritaškių liūtis

Lietuvoje vykstančiame Europos merginų U20 čempionate po šeštadienį sužaistų rungtynių 16 žaidžiančių rinktinių sužinojo, dėl kurių galutinių pozicijų grumsis sekmadienį.

Prieš finalinę čempionato dieną pristatome įdomiausių šeštadienio įvykių apžvalgą.

ŠEIMININKIŲ PERGALĖ. Gerą bangą čempionate pagavusios lietuvės šeštadienį šventė antrą pergalę iš eilės čempionate. Viliaus Stanišausko auklėtinės rungtynėse dėl 9-12 vietų įveikė portugales – 76:68.

Dar ketvirtojo kėlinio pradžioje po portugalės dvitaškio mūsiškių deficitas išaugo iki 13 taškų (49:62). Netrukus Lietuvos rinktinė sužaidė tobulą 4 minučių atkarpą, kurią laimėjo rezultatu 14:0.

Į priekį išsiveržusios lietuvės perėmė kontrolę ir šventė pergalę 8 taškų skirtumu – 76:68. Sekmadienį Lietuvos rinktinė sekmadienį nuo 15:30 val. dėl 9-os vietos susitiks Izraeliu. Dvikova vyks „Jeep“ arenoje.

ANTAUSIS LATVĖMS. Latvijos rinktinė kovoje dėl 5-8 vietų susitiko su lenkėmis. Po trijų kėlinių taškų pirmavusios buvusios lietuvių varžovės A grupėje ketvirtajame ketvirtyje įkrito į gilią duobę.

Tik tris taškus baudų metimais kėlinyje surinkusios latvės paskutinę 10 minučių atkarpą pralaimėjo net 3:21 ir patyrė skaudžią nesėkmę – 52:69.

PRANCŪZIŲ SPURTAS. Pirmose čempionato pusfinalio rungtynėse susitiko U20 čempionių titulą ginanti Prancūzija ir geriausią rezultatą U20 šalies krepšinio istorijoje jau pasiekusios vokietės.

Po dviejų kėlinių rezultatas dar buvo lygus (35:35), tačiau vokietės nepelnė nė taško per pirmąją trečiojo kėlinio pusę, o Prancūzija atsakė 13 taškų serija – 48:35. Kėlinį prancūzės laimėjo triuškinamai (22:4), o iki rungtynių pabaigos vokietės nebeatsigavo – 55:64.

ISPANIŲ FIESTA TĘSIASI. Šeštadienį ispanės sužaidė sunkiausias rungtynes šių metų čempionate. Tiesa, ispanėms žodžių junginys „sunkios rungtynės“ nebūtinai reiškia tai, ką visi įsivaizduoja.

Pusfinalio susitikime su italėmis Ispanijos rinktinė pirmojo kėlinio pabaigoje pirmavo nedideliu skirtumu (20:16), tačiau vis tiek pirmąjį kėlinį užbaigė pabėgdamos į priekį – 25:16.

Dvikovos eigoje skirtumas tik augo, o akceleratoriaus pedalo neatleidusios čempionato favoritės, galiausiai, iškovojo pergalę 27 taškų skirtumu – 85:57.

TRITAŠKIŲ LIŪTIS. Slovėnės šeštadienį pasiekė šių metų čempionato rekordą ir rungtynėse dėl 5-8 vietų su turkėmis pataikė net 15 tolimų metimų (15/30). Vien Sara Sambolič realizavo 6 tolimus metimus iš 9.

DIENOS MVP. Šįkart dienos MVP laurai atitenka ispanei Awai Fam. Aukštaūgė pusfinalyje su Italija įmetė 15 taškų, atkovojo 7 kamuolius, atliko net 9 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius ir surinko net 26 naudingumo balus.

IŠLIKIMO KOVOS. Rungtynėse dėl 13-16 vietų pralaimėjimus patyrusios Serbijos ir Suomijos rinktinės prarado vietą A divizione ir 2025 m. metais šių šalių U20 rinktinės varžysis B divizione. Dėl paskutinio kelialapio A divizione sekmadienį kovos Vengrijos ir Juodkalnijos rinktinės.

FINALAS. Finale susitiks be pralaimėjimų čempionate žengiančios Ispanijos ir Prancūzijos rinktinės. Europos merginų U20 čempionatų istorijoje finale šių dviejų šalių rinktinės iki šiol yra žaidusios triskart ir dukart pergales iškovojo prancūzės (2009 ir 2014 m.). Ispanija finalą prie prancūzes laimėjo 2015 m. Finalinės rungtynės vyks „Twinsbet“ arenoje nuo 20:30 val. Įėjimas į visas čempionato rungtynes – nemokamas.