U20 Europos čempionato starte lietuvės neprilygo latvėms

FIBA nuotr.

Lietuvos 20-mečių merginų rinktinei (0-1) nepavyko pergalingai startuoti Klaipėdoje ir Vilniuje startavusiame Europos čempionate.

Viliaus Stanišausko treniruojamos merginos turnyro atidarymo mače 65:72 (16:22, 18:14, 11:19, 20:17) nusileido Latvijos bendraamžėms (1-0).

Po apylygio starto lietuvės kiek užleido latves į priekį ir kėlinį užbaigė atsilikdamos 16:22. Nors antrajame ketvirtyje deficitas greitai tapo dviženklis (16:26), prieš pat pertrauką mūsiškės surengė atkarpą 9:2 ir kaip reikiant priartėjo – 34:36.

Ilgą laiką rezulatas buvo apylygis, tačiau priešininkės vėl pabėgo trečiojo kėlinio pabaigoje. Prieš lemiamą dešimties minučių atkarpą komandas skyrė 10 taškų – 45:55. Lietuvės dar mėgino pakeisti susitikimo eigą, tačiau galiausiai teko pripažinti kaimyninės šalies atstovių pranašumą.

Naudingiausiai šeimininkių gretose rungtyniavo Viviev Danguolė Pupkevičiūtė, jos sąskaitoje – 18 taškų, 6 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai ir 26 naudingumo balai. Gerda Raulušaitytė su 19 taškų buvo rezultatyviausia, Ugnė Sirtautaitė pridėjo 16 taškų.

Antrasis grupės mačas lietuvių laukia jau sekmadienį (liepos 7 d.) 18 val., kuomet lauks Prancūzijos (1-0) dvidešimtmečių barjeras. Susitikimą tiesiogiai transliuos FIBA „YouTube“ kanalas

Lietuva: Gerda Raulušaitytė 19, Vivien Danguolė Pupkevičiūtė 18, Ugnė Sirtautaitė 16, Sintija Aukštikalnytė 8.

Latvija: Enija Viksne 26, Raina Tomasicka 9, Anna Liepina ir Katrina Ozola po 7, Luize Sila 6.