U20 merginoms nepavyko išvengti paskutiniosios pozicijos grupės etape

FIBA nuotr.

U20 merginų rinktinė (0-3) Lietuvoje vykstančio Europos čempionato grupės etapą užbaigė be pergalių.

Viliaus Stanišausko treniruojama komanda 58:80 (18:20, 7:14, 20:27, 12:19) pralaimėjo Slovėnijos rinktinei (1-2) ir A grupėje liko ketvirta.

Aštunfinalyje mūsiškės susidurs su B grupę laimėjusia Ispanijos komanda (3-0). Rungtynės vyks trečiadienį nuo 18 val. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, įėjimas – nemokamas. Senojo žemyno pirmenybių transliacijas galima pasiekti FIBA „YouTube“ kanale

Atkakliausias buvo pirmasis kėlinys, po kurio lietuvės tik nežymiai atsiliko – 18:20. Antrajame ketvirtyje šeimininkių puolimas beveik penkioms minutėms buvo visiškai sustojęs, o varžovės po pirmosios dalies pirmavo jau tvirčiau – 34:25.

Puolime ledus pralaužti pavyko po pertraukos, tačiau tuomet atsivėrė skylės gynyboje ir slovėnes toliau sėkmingai krovėsi persvarą. Prieš paskutiniąsias dešimt minučių deficitas jau buvo dviženklis – 45:61. Kardinalūs pokyčiai ant parketo per likusį laiko jau neįvyko, priešingai – atstumas tarp komandų toliau augo, tad galiausiai teko nuryti dar vieną karčią piliulę.

Lietuvos rinktinėje rezultatyvumu išsiskyrė aukštaūgių duetas – Gerda Raulušaitytė bei Ugnė Sirtautaitė, abi surinkusios po 13 taškų. 12 taškų pridėjo Sintija Aukštikalnytė.

Lietuva: Gerda Raulušaitytė ir Ugnė Sirtautaitė po 13, Sintija Aukštikalnytė 12, Vivien Pupkevičiūtė 10, Viltė Andrunavičiūtė 6.

Slovėnija: Ajša Sivka 15, Hana Sambolič 14, Lea Bartelme ir Živa Mišjak Cujnik po 10, Elena Lazarevič 9, Sara Sambolič 7.