Vilniuje – puikus 20-mečių ketvirtas kėlinys, nukalęs pirmąją pergalę

FIBA nuotr.

Į Vilnių paskutiniesiems Europos čempionato mačams persikėlusi Lietuvos U20 merginų rinktinė atsidarė pergalių sąskaitą didelės svarbos susitikime.

Viliaus Stanišausko auklėtinės 76:73 (18:22, 18:19, 18:17, 22:15) pranoko Vengrijos rinktinę ir užsitikrino ne tik mažiausiai 12-ąją vietą, bet ir išlikimą A divizione.

Likusiuose mačuose mūsiškės toliau sieks 9-osios pozicijos. Šeštadienį laukia akistata su Portugalija, o sekmadienį – Izraelis arba Švedija. Pergalė prieš portugales garantuotų bent 10-ąją vietą galutinėje rikiuotėje. Abu likusius susitikimus Lietuvos rinktinė žais „Jeep“ arenoje. Įėjimas – nemokamas.

Pirmajame ketvirtyje lietuvės kurį laiką pirmavo (15:12), tačiau varžovės kėlinio pabaigoje pelnė 10 taškų ir truktelėjo į priekį – 22:18. Rezultatas antrajame ketvirtyje toliau laikėsi apylygis, bet pirmosios dalies pabaiga priklausė vengrėms – po dviejų kėlinių Lietuva atsiliko 36:41.

Po pertraukos priešininkės pirmąsyk pasiekė dviženklę persvarą (56:45). Visgi šeimininkių tai nepalaužė ir lemiamą kėlinį mūsiškės pasitiko su gerokai sumažintu deficitu – 54:58.

Lietuvės nuostabiai pradėjo paskutinį ketvirtį: per beveik šešias minutes pavyko surengti spurtą 14:0 ir Lietuva jau pati nutolo dviženkliu skirtumu (68:58). Vengrijos krepšininkės tuomet atgijo ir naikino savo atsilikimą – likus 19 sek. oponenčių tritaškis lietuvėms paliko vos tašką – 74:73. Gerda Raulušaitytė realizavo abi baudas (76:73), o vengrės kitoje aikštės pusėje prametė pratęsimą išplėšti galėjusį metimą ir pergalė atiteko šeimininkėms.

Svariausius indėlius į pirmąjį laimėjimą įnešė Gerda Raulušaitytė (19 tšk., 8 atk. kam., 21 naud. bal.), Viltė Andrunavičiūtė (17 tšk., 3/8 trit., 12 naud. bal.) ir Sintija Aukštikalnytė (12 tšk., 10 atk. kam., 14 naud. bal.).

Lietuva: Gerda Raulušaitytė 19, Viltė Andrunavičiūtė 17, Sintija Aukštikalnytė 12, Rusnė Augustinaitė 11, Vivien Pupkevičiūtė 9, Ugnė Sirtautaitė 6.

Vengrija: Dominika Baa ir Sara Laczko po 15, Tyra Aho 13, Fruzsina Olah ir Rebeka Holcz po 9, Edina Strausz 6.