Europos čempionato atranka: Lietuvės iškovojo pergalę Suomijoje

Antrą pergalę per trejas dienas iškovojusi Lietuvos moterų krepšinio rinktinė (3-1) žengė svarų žingsnį 2023 metų Europos čempionato atrankos varžybose.

Rimanto Grigo auklėtinės išvykoje nugalėjo Suomijos rinktinę (0-4) 65:56 (20:9, 14:12, 14:18, 17:17). Septynis taškus turinti Lietuva turnyrinėje lentelėje pakilo į pirmąją vietą (Prancūzija-Ukraina žaidžia sekmadienį vėliau vakare) ir prieš paskutinį varžybų langą, kuris vyks kitų metų vasarį, negali nukristi žemiau antrosios vietos. Į Europos čempionatą pateks grupių nugalėtojos ir keturios geriausios antrąją vietą užėmusios rinktinės.

Justė Jocytė ir Kamilė Nacickaitė pirmajame kėlinyje taikliais metimais padėjo lietuvėms susikrauti dviženklę persvarą (20:9), kurią viešnios iš Lietuvos išsaugojo iki ilgosios pertraukos (34:21).

Vis tik trečiajame ketvirtyje tritaškiais prapliupusi Suomijos rinktinės lyderė Awak Kuier priartino šeimininkes arčiau lietuvių (38:45), o ketvirtojo kėlinio pradžioje komandas teskyrė 5 taškai – 44:49.

Lemiamu momentu lietuvės išlaikė šaltesnius nervus ir persvarą. Taikliai mėtę baudas, mūsiškės spurtavo 6:0 ir susigrąžino dviženklį pranašumą (57:45), o galop ir antrą kartą atrankos varžybose įveikė Suomiją.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės gretose žaidė Kamilė Nacickaitė, kuri per 37 minutes pelnė 24 taškus (1/1 dvit., 4/15 trit., 10/10 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius bei surinko 19 naudingumo balų.

Nacickaitei puikiai talkino dvigubą dublį užfiksavusi Giedrė Labuckienė. Ji per 29 minutes surinko 16 taškų (7/11 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), 11 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvius perdavimus bei 24 naudingumo balus.

Lietuva: Kamilė Nacickaitė 24 (4/15 trit., 10/10 baud.), Giedrė Labuckienė 16 (7/11 dvit., 11 atk. kam., 24 naud. bal.), Justė Jocytė 9 (4/6 baud.), Gintarė Petronytė 6 (6 atk. kam.).

Suomija: Awak Kuier 19 (3/13 dvit., 4/11 trit., 9 atk. kam.), Elina Aarnisalo 18 (3/13 dvit.), Henna Sandvik ir Anissa Pounds po 4.