Amerikiečių pranašumą pripažinti turėję septyniolikmečiai kovos dėl bronzos

FIBA nuotr.

Pusfinalyje prieš JAV kritusi Lietuvos septyniolikmečių vaikinų rinktinė pasaulio čempionate kovos dėl bronzos.

Remigijaus Bardausko auklėtiniai planetos pirmenybių pusfinalyje 62:89 (7:21, 14:17, 20:26, 21:25) nusileido amerikiečiams, tuo pačiu patirdami pirmąjį pralaimėjimą turnyre.

Lietuvos krepšininkai besivejančiųjų vaidmenyje atsidūrė nuo pat rungtynių pradžios, o priartėti prie oponentų trukdė ir pernelyg didelis klaidų skaičius – iš viso jų per pusfinalį buvo padaryta 21.

Rytoj (07.10) lietuviai į mūšį dėl bronzos stos 19.30 val. Varžovais mače dėl trečiosios vietos taps kartą jau įveikti ispanai arba prancūzai, dėl vietos finale kovosiantys šiandien 22.00 val.

Pusfinalis lietuviams prasidėjo sunkiai – per pirmąsias šešias minutes buvo pelnyti vos 2 taškai, kai tuo tarpu varžovai jau turėjo 17. Po pirmojo kėlinio atsilikome 7:21. Antrasis kėlinys lietuviams buvo kur kas sėkmingesnis – pavyko priartėti iki 8 taškų, tačiau prieš pertrauką atsilikimas vėl išaugo – 21:38.

Po pertraukos abi komandos žaidė rezultatyviai, o lietuvių deficitas pasiekė 23 taškus – 41:64. Paskutiniųjų dešimties minučių pakeisti rungtynių baigčiai neužteko – patirtas pralaimėjimas 62:89.

Lietuva: Vytautas Žygas 17, Justas Stonkus 13, Petras Padegimas 11, Aleksas Bieliauskas 8.

JAV: Jeremy Fearsas Jaunesnysis 18, Karteris Knoxas 14, Davidas Castillo ir DJ Wagneris po 12, Koa Peatas 9, Ronaldas Hollandas 7, Ianas Jacksonas 6.