Aštuoniolikmetėms nepavyko išvengti paskutiniosios pozicijos Europos čempionate

FIBA nuotr.

Europos aštuoniolikmečių merginų čempionato kovas Lietuvos rinktinė užbaigė paskutinėje pozicijoje.

Gyčio Krugelevičiaus auklėtinės mače dėl 15-osios vietos 43:54 (10:13, 16:17, 6:14, 10:11) turėjo pripažinti Portugalijos pranašumą ir nepasiekė revanšo už grupės etape patirtą nesėkmę 47:70.

Senojo žemyno pirmenybėse lietuvėms nepavyko iškovoti nė vienos pergalės – pralaimėtos visos septynerios rungtynės ir užimta 16-oji vieta galutinėje rikiuotėje. Tris paskutiniąsias vietas užėmusios komandos krenta į B divizioną, todėl Lietuvos U18 merginų rinktinė kitąmet varžysis dėl sugrįžimo į A divizioną silpnesnių komandų rate.

Mačo su Portugalija pradžioje strigusios lietuvės leido varžovėms greitai nutolti dviženkliu skirtumu (2:13), tačiau likusią pirmojo kėlinio dalį nepraleido taškų ir priartėjo – 10:13. Antrajame ketvirtyje mūsiškės vėl paleido portugales į priekį (15:25), bet greitai atkuto ir prieš pertrauką atsiliko tik 27:29.

Trečiasis kėlinys lietuvėms sunkiai klostėsi puolime, o prieš lemiamas dešimt minučių komandas skyrė 10 taškų – 33:43. Likus pusei ketvirtojo kėlinio, mūsiškės sumažino deficitą perpus (42:47). Vis tik tai jau buvo viskas – labiau priartėti nebepavyko, o finalinė sirena skelbė lietuvių pralaimėjimą.

Šįkart ant parketo pasirodė visos 12 merginų, o tik kelios iš jų rungtyniavo mažiau nei 10 minučių.

Austėja Rauckytė pelnė 10 taškų ir surinko 7 naudingumo balus, o Austėja Babraitis prie 9 taškų pridėjo tiek pat atkovotų kamuolių ir aikštelę paliko turėdama 13 naudingumo balų.

Lietuva: Austėja Rauckytė 10, Eva Pernavaitė ir Austėja Babraitis po 9.

Portugalija: Fatumata Djalo ir Ana Pinheiro po 12, Clara Silva 11, Ines Neto 8.

Lietuvos krepšinio federacija
LKF

Netradiciniu žaidimo stiliumi pasižyminti 18-mečių rinktinė mėgins pakartoti auksinį žygį: „Žaidėjai jaučia malonumą taip žaisdami“

Didžiausių vasaros išbandymų metą pasitinka dar viena Lietuvos jaunimo rinktinė. Liepos 27 – rugpjūčio 4 dienomis Tamperėje (Suomija) šalies 18-mečių vaikinų rinktinė varžysis Europos čempionate. Komanda, kurią treniruoja Tomas Purlys, yra sudaryta 2022-aisiais 16-mečių Europos …