„Betsafe-Baltijos lygos“ finale – pergalingas paskutinių sekundžių Rygos TTT metimas

„Betsafe-Baltijos lygos“ finale po dramatiškos kovos suklupo Vilniaus „Kibirkštis“. Gitauto Kievino auklėtinės Birštone vykstančiame finalo ketverto lemiamose rungtynėse 68:69 (21:15, 23:19, 15:15, 9:20) paskutinėmis sekundėmis krito prieš Rygos TTT krepšininkes.

Praėjusiais metais vilnietės taip pat pasidabino sidabro medaliais, kai finale nusileido prieš tą pačią TTT komandą.

Likus kiek mažiau nei 2 minutėms iki rungtynių pabaigos Gabrielė Šulskė įmetė vieną iš dviejų baudų (67:66), tada komandos apsimainė nerezultatyviomis atakomis, o vėliau Gintarė Petronytė suklydo.

Tiksint paskutinėms 15 sekundžių kamuolį savo rankose turėjo latvės. Lemiamoje atakoje pergalingą tritaškį iš kampo smeigė Gunta Baško. Nors vilnietės dar turėjo 1,7 sekundės, tačiau po minutės pertraukėlės suklydo išsimesdamos kamuolį ir turėjo pripažinti Rygos ekipos pranašumą.

Į simbolinį finalo ketverto penketuką patekusi G. Petronytė iš viso per 35 minutes pelnė 23 taškus (9/14 dvit., 5/5 baud.), atkovojo 13 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, padarė 4 klaidas bei surinko 37 naudingumo balus.

Finalo ketverto MVP išrinkta 27-erių amerikietė Dekeiya Cohen. Jos sąskaitoje – per 34 minutes 18 taškų (8/20 dvit., 2/4 baud.), 19 atkovotų kamuolių, rezultatyvus perdavimas, klaida bei 28 naudingumo balai.

Čempionių gretose rezultatyviausiai  žaidė Kate Vilka, per 35 minutes pelniusi 25 taškus (9/12 dvit., 2/5 trit.). Ji taip pat atkovojo kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 24 naudingumo balus.

Bronzos medalius iškovojo Rygos Stradinio universiteto atstovės, kurios mažajame finale 71:62 įveikė Klaipėdos „Neptūną“.

„Kibirkštis“: Gintarė Petronytė 23 (9/14 dvit., 5/5 baud., 13 atk. kam., 4 kld., 37 naud.), Gintarė Mažionytė 12 (2/7 dvit., 2/5 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), Gabrielė Šulskė 9 (5/9 baud., 4 kld.), Rachel Theriot 7 (5 rez. perd.).

TTT: Kate Vilka 25 (9/12 dvit., 2/5 trit.), Dekeiya Cohen 18 (8/20 dvit., 19 atk. kam., 5 per. kam., 28 naud.), Vanesa Jasa 9.