Devyniolikmečiai po permainingų rungtynių nusileido Kanadai

Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinė nesėkme pradėjo U19 pasaulio čempionatą Latvijoje. Gedimino Petrausko auklėtiniai A grupės rungtynėse 71:80 (16:17, 26:15, 13:19, 16:29) nusileido Kanadai, o nuo pralaimėjimo mūsiškių neišgelbėjo ir monstriškai žaidęs Ąžuolas Tubelis.

Puolėjas pelnė net 32 taškus (12/16 dvit., 2/2 trit., 2/3 baud.), atkovojo 12 kamuolių ir surinko 42 naudingumo balus, bet nesulaukė didelės pagalbos iš kitų ekipos narių. 15 taškų pridėjęs Mantas Rubštavičius buvo antras pagal rezultatyvumą, o Augustas Marčiulionis surinko 5 taškus (1/7 dvit., 0/1 trit., 3/4 baud.), atliko 9 rezultatyvius perdavimus, bet suklydo 6 kartus.

pusėjus antram kėliniui kanadiečiai pirmavo dviem taškais, bet Lietuva likusią dalį laimėjo 18:6 ir į pertrauką išėjo pirmaudama dviženkliu skirtumu – 42:32. Trečiame kėlinyje persvarą pavyko išauginti iki 14 taškų, bet šio ketvirčio pabaigoje ir ketvirtojo pradžioje penkias minutes nepelnė nė taško, pralaimėjo atkarpą 0:13 ir Kanada išlygino rezultatą 55:55.

Ryanas Nembhardas surinko 6 taškus iš eilės ir patraukė kanadiečius į priekį – likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes mūsiškiai atsiliko 66:72 ir priartėti jau nesugebėjo. Sekmadienį lietuviai susitiks su Senegalu. Čempionate iš viso dalyvauja 16 komandų – absoliučiai visos jų žengs į aštuntfinalį ir ten žais su kitų grupių ekipomis. Poros bus sudarytos pagal užimtas vietas.