Dramatišką finalą laimėjusios panevėžietės – U18 čempionės

Aukštaitija triumfuoja. Panevėžyje vykusiame Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (LIDL-MKL) U18 merginų finalo ketverte taurė iš miesto neišvažiavo.

Rimos Daunienės auklėtinės dramatiškame finale 72:66 (19:13, 14:24, 22:13, 17:16) palaužė Kauno KM Žalgirio II krepšininkes ir po finalinio švilpuko šoko pergalės šokį.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkės (19:11), tačiau antrąjį kėlinį 6:0 užbaigusios žalgirietės išsiveržė į priekį – 37:33.

Po pertraukos aukštaitės vėl susigrąžino iniciatyvą ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo trapų penkių taškų pranašumą – 55:50.

Didžioji intriga persikėlė į paskutines minutes – Miglė Kisarauskaitė smeigė tritaškį ir priartino viešnias iki vieno metimo (62:64), tačiau Evelinos Razgutės dvitaškis ir Viltės Andrunavičiūtės tritaškis pražudė žalgiriečių ambicijas – 69:62.

Panevėžiečių vedle tapusi V. Andrunavičiūtė per 36 minutes įmetė 22 taškus (3/7 dvit., 4/10 trit., 4/6 baud.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 18 naudingumo balų.

Žalgirietėms kapitonė Ugnė Sirtautaitė surinko 15 taškų (7/11 dvit., 0/4 trit., 1/3 baud.), 9 atkovotus kamuolius ir 14 efektyvumo balų.

Sargūno SG: Viltė Andrunavičiūtė 22 (4/10 trit., 6 rez. perd.), Kamilė Žukaitė 18 (5/10 trit.), Evelina Razgutė 12 (12 atk. kam.).
KM Žalgiris II: Ugnė Sirtautaitė 15 (9 atk. kam.), Danielė Pakulytė 13 (2/11 trit.), Neda Pliatkutė (8 atk. kam., 8 rez. perd., 5 per. kam., 6 kld.) ir Eglė Kisarauskaitė po 10.

***

Trečiąja vieta turnyre džiaugėsi Klaipėdos V. Knašiaus KM. Ramunės Kumpienės auklėtinės 87:81 (25:22, 19:15, 19:25, 24:19) palaužė Vilniaus KM I krepšininkes.

18:4 atkarpą laimėjusios vilnietės ketvirtajame kėlinyje įgijo 8 taškų persvarą (71:63), tačiau uostamiesčio ekipa likus 3 minutėms persvėrė rezultatą – 81:80.

Per paskutines minutes sostinės krepšininkės sukrapštė vos vieną tašką ir klaipėdietės džiaugėsi bronza – 87:81.

Fenomenalų pasirodymą nugalėtojų gretose surengė Dominyka Gerkytė – 37 taškai (14/24 dvit., 1/4 trit., 6/9 baud.), 9 atkovoti kamuoliai, 7 rezultatyvūs perdavimai, 9 klaidos ir 32 naudingumo balai.

Vilniečių neišgelbėjo Evos Pernavaitės ir Urtės Ratavičiūtės (11 atk. kam., 29 naud.) duetas. Krepšininkės atitinkamai įmetė 21 ir 20 taškų.

Į simbolinį penketą pateko V. Andrunavičiūtė, Ema Januškevičiūtė (abi R. Sargūno SG), U. Sirtautaitė (KM Žalgiris), D. Gerkytė (V. Knašiaus KM) ir U. Ratavičiūtė (Vilniaus KM).

Lietuvos krepšinio federacija
LKF

Netradiciniu žaidimo stiliumi pasižyminti 18-mečių rinktinė mėgins pakartoti auksinį žygį: „Žaidėjai jaučia malonumą taip žaisdami“

Didžiausių vasaros išbandymų metą pasitinka dar viena Lietuvos jaunimo rinktinė. Liepos 27 – rugpjūčio 4 dienomis Tamperėje (Suomija) šalies 18-mečių vaikinų rinktinė varžysis Europos čempionate. Komanda, kurią treniruoja Tomas Purlys, yra sudaryta 2022-aisiais 16-mečių Europos …