Dviženklį skirtumą panaikinusios „RKL-GUT.LT“ krepšininkės pasidabino B diviziono bronza

Fotografas: D.Lukšta

Pusfinalyje suklupusios Alytaus „RKL-GUT.LT“ krepšininkės nesugebėjo apginti čempionių titulo, tačiau mače dėl trečiosios vietos mobilizavosi bei iškovojo „Huawei Moterų lygos“ B diviziono bronzos medalius.

Kristinos Grižienės auklėtinės mažajame finale 65:57(12:23, 15:15, 21:10, 17:9) įveikė Kauno „KM Žalgirio“ ekipą.

Mačą geriau pradėjo kaunietės, kurios spurtavo 14:4 ir po Rasos Žemantauskaitės-Matlašaitienės baudų metimų pirmojo kėlinio pabaigoje įgijo 11 taškų pranašumą (23:12). Iniciatyvą L. Brazdeikytės auklėtinės sugebėjo išlaikyti ir antrajame ketvirtyje bei į rūbinę išėjo pirmaudamos 38:27.

Po pertraukos alytiškės sugrįžo į rungtynes, vedamos 6 taškus paeiliui surinkusios Gerdos Raulušaitytės spurtavo 12:0 ir po Ritos Žilinskaitės dvitaškio išlygino rezultatą (44:44).

Lemiamą ketvirtį K. Grižienės auklėtinės pradėjo spurtu 7:0 ir po Mildos Navickaitės tolimo šūvio likus 5 minutėms pirmavo 57:50.

Matant, jog rungtynės slysta iš rankų, iniciatyvos ėmėsi kauniečių gynėja Danielė Pakulytė, ji pelnė 4 taškus paeiliui bei likus 3 minutėms sumažino skirtumą iki vieno metimo (56:59).

Netrukus G. Raulušaitytė pelnė dvitaškį, U. Sirtautaitė atsakė taiklia bauda (57:61), tačiau per likusį laiką kaunietės nesugebėjo pelnyti nė taško, o Alytaus ekipos pergalę baudų metimais likus 17 sekundžių įtvirtino Milda Sauliūtė (63:57).

Po pergalingų rungtynių Alytaus ekipos vyr. trenerė K. Grižienė kalbėjo, jog po dviejų kėlinių atsiliekant dviženkliu skirtumu, su savo auklėtinėmis turėjo rimtą kalbą rūbinėje.

„Per pertrauką kalbėjome, jog nebėra, kur trauktis. Visos žino savo potencialą, kas kiek gali ir kas kiek sugeba. Neturėjome kur trauktis ir kitų rungtynių nebūtų. Turėjome parodyti čia ir dabar“, – dėstė trenerė.

Prieš tai Alytaus ekipa buvo iškovojusi čempionių titulą tris sezonus paeiliui, tačiau pusfinalyje suklupo prieš VU krepšininkes. Kaip vieną priežasčių, kodėl nepavyko apginti titulo, K. Grižienė įvardijo traumas.

„Žinoma, mes iš patirties visuomet norime daugiau ir geriausio. Apginti titulą yra sunkiau nei jį iškovoti. Šiemet turėjome didelių traumų ir smulkesnių. Persekiojo tas, kas reiškia likimą. Reiškia nelemta buvo“, – kalbėjo trenerė.

Į bronzą „RKL-GUT.LT“ atvedė 16-metė G. Raulušaitytė, kuri per 36 minutes pelnė 21 tašką (8/19 dvit., 0/1 trit., 5/8 baud.), atkovojo 5 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo ir surinko 15 naudingumo balų.

„Nepataikiau metimų iš laisvos padėties, tačiau po pertraukos susikaupiau. Supratau, kad reikia prisidėti prie komandos ir tie metimai tiesiog sukrito“, – savo pasirodymą komentavo puolėja.

Prie pergalės 10 taškų, 10 atkovotų bei 7 perimtus kamuolius ir 23 naudingumo balus pridėjo Gedvilė Savostaitė, kuri buvo pripažinta geriausia lygos kovotoja dėl atšokusių kamuolių.

Žalgiriečių nuo pralaimėjimo neišgelbėjo U. Sirtautaitė. Puolėja per 34 minutes surinko 21 tašką (10/13 dvit., 0/4 trit., 1/3 baud.), 8 atkovotus kamuolius, 5 klaidas ir 15 naudingumo balų.

Po pralaimėjimo kauniečių vyr. trenerė L. Brazdeikytė atskleidė, kodėl po dviejų kėlinių jos auklėtinės prarado iniciatyvą.

„Pasikeitė Alytaus nusiteikimas. Jos pajuto, kad trečia vieta slysta iš rankų. Po pertraukos jos sugrįžo pasiruošusios bet kam, kad tik neatiduoti šios vietos, o mūsų mergaitėms pritrūko patirties. Kada priešininkės yra užsivedusios, atstovėti tikrai nelengva, ypač, kai jos turi daugiau patirties.“, – dėstė trenerė.

„RKL-GUT.LT“: Gerda Raulušaitytė 21 (8/19 dvit., 5/8 baud., 5 atk. kam.), Rita Žilinskaitė 12 (2/11 trit., 5 atk. kam., 6 rez. perd., 3 per. kam.), Milda Sauliūtė (6 rez. perd.) ir Gedvilė Savostaitė (10 atk. kam., 4 rez. perd., 7 per. kam., 26 naud.) po 10.

„KM Žalgiris“: Ugnė Sirtautaitė 21 (10/13 dvit., 8 atk. kam., 5 kld.), Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė (4/12 dvit., 0/9 trit., 12 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Patricija Pakulytė (5/6 dvit., 6 atk. kam.) po 10, Danielė Pakulytė 8 (6 atk. kam.).