Fantastika: nuostabus lietuvių šou parklupdė amerikiečius!

FIBA nuotr.

Fantastišką pasirodymą surengusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė (5/0) iškovojo vieną įspūdingiausių visų laikų pergalių!

Kazio Maksvyčio kariauna po įspūdingos ir permaingos kovos 110:104 (31:12, 23:25, 17:28, 39:39) parklupdė JAV rinktinę (4/1) ir J grupėje užėmė pirmąją vietą.

Lietuviai nuostabiai pradėjo rungtynes ir jau po pirmojo kėlinio triuškino NBA žvaigždžių kupiną komandą – 31:12. Panašus pranašumas mūsiškių rankose buvo ir po pirmosios rungtynių dalies – 54:37. Po pertraukos varžovai sparčiai mažino atsilikimą ir skirtumas ištirpo iki 4 taškų (56:52). Nepaisant to, Lietuva stabilizavo padėtį ir išliko priekyje – 71:65. Ketvirtajame kėlinyje lietuviai vis surasdavo atsaką į amerikiečių rezultatyvias atakas, o likus dviem minutėms atotrūkis netgi buvo dviženklis (98:88). Tuomet komandos ėmė keistis taikliais metimais, o galiausiai sensacingą pergalę įtvirtino Tomo Dimšos dėjimas.

Lietuviai vėl suvarpė oponentų krepšį tritaškiais, kurių realizavo 14 iš 25 (56 proc.). Taip pat amerikiečiai buvo pranokti kovoje dėl atšokusių kamuolių – 43:27. Nuostabiai rungtyniavo lietuvių suolelis, pelnęs 61 tašką (varžovai – 38).

Šįkart pergalę lietuviai nusikalė komandinėmis pastangomis – dviženklį taškų skaičių pelnė net septyni krepšininkai – Vaidas Kariniauskas (15), Mindaugas Kuzminskas (14), Jonas Valančiūnas (12), Ignas Brazdeikis (11), Tadas Sedekerskis (11), Tomas Dimša (11) ir Eimantas Bendžius (10).

Tai – vos trečioji istorijoje Lietuvos pergalė prieš JAV. Iki tol buvo laimėta 1998-ųjų planetos pirmenybėse ir 2004-ųjų Atėnų olimpinėse žaidynėse.

Ketvirtfinalyje Lietuvos varžovais tapo I grupės antroje vietoje likę serbai (4/1). Mūšis su Svetislavo Pešičiaus auklėtiniais – antradienį (rugsėjo 5 d.).

Lietuva: Vaidas Kariniauskas 15, Mindaugas Kuzminskas 14, Jonas Valančiūnas 12, Ignas Brazdeikis, Rokas Jokubaitis ir Donatas Motiejūnas po 9, Margiris Normantas 6. Tadas Sedekerskis 11, Tomas Dimša 11

JAV: Anthony Edwardsas 35, Mikalas Bridgesas ir Jalenas Brunsonas po 14, Brandonas Ingramas 10, Bobby Portisas ir Austinas Reavesas po 7, Paolo Banchero 6.

Taip pat skaitykite

Lietuvos krepšinio federacija
LKF

2027 m. Europos moterų krepšinio čempionatas turės penkias ambasadores

Šiandien Kaune Lietuvos krepšinio namuose minint Lietuvos krepšinio 102-ąjį gimtadienį buvo pristatytos penkios 2027 m. Europos moterų krepšinio čempionato ambasadorės. Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vydas Gedvilas oficialius renginio ambasadorių sertifikatus įteikė Jurgitai Štreimikytei-Virbickienei, Gintarei Petronytei, …