Fantastiškai tritaškius pataikiusi „LSU-Kauno“ ekipa žengė į B diviziono finalą

Neringa Birietienė | Fotografas: D.Lukšta

Šeštadienį Kėdainiuose startavo „Huawei Moterų lygos“ B diviziono finalo ketvertas, kurį atidarė Kauno derbis.

Visą sezoną be pralaimėjimų žygiuojanti „LSU-Kaunas“ ekipa 80:46 (22:10, 19:12, 23:7, 16:15) pranoko „KM Žalgirio“ krepšininkes ir žengė į finalą, kuriame susitiks su Vilniaus universiteto – Alytaus „RKL-GUT.LT“ poros nugalėtoju.

Reguliariojo sezono nugalėtojos iniciatyvą perėmė pirmojo kėlinio pabaigoje. Neringa Birietienė surinko 6 taškus paeiliui, Ugnė Avižienytė smeigė tritaškį, o „LSU-Kaunas“ ketvirtį baigė spurtu 9:0 ir įgijo dviženklę persvarą – 22:10.

Savo pozicijas „LSU-Kaunas“ dar labiau sustiprino antrajame kėlinyje. U. Avižienytė pataikė dar vieną tolimą metimą, Ieva Stankevičiūtė atliko sėkmingą reidą link krepšio, o N. Birietienė realizavo tritaškį ir „LSU-Kauno“ pranašumas pasiekė 21 taško ribą – 33:12.

Po ilgosios pertraukos „LSU-Kaunas“ išlaikė turėtą iniciatyvą ir šventė užtikrintą pergalę. Nugalėtojos šiose rungtynėse pataikė net 14 tritaškių iš 24 (58 proc.).

„Nesitikėjome, kad laimėsime tokia persvara, o pergalę lėmė merginų susikaupimas, – komentavo „LSU-Kauno“ vyr. trenerė Rasa Kreivytė. – Visą sezoną neblogai sekėsi, bet žaidžiant su „KM-Žalgiriu“ įtampa visada buvo, kadangi jaunos, perspektyvios merginos, jos kibiai ginasi. Su jomis žaisti tikrai sunku.“

„Manau, kad nugalėjo patirtis. Galbūt jaunos merginos šiek tiek perdegė, o mūsų susikaupimas ir lėmė tokį didelį skirtumą“, – pridėjo trenerė.

Nugalėtojų gretose geriausiai pasirodžiusi N. Birietienė per 24 minutes pelnė 20 taškų (7/9 dvit., 1/1 trit., 3/6 baud.), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, išprovokavo 5 pražangas bei surinko 17 naudingumo balų.

„Visų pirma, geras komandos nusiteikimas, – pergalingą faktorių įvardijo N. Birietienė. – Ilgai ruošėmės šioms rungtynėms ir į šį susitikimą atėjome su dideliu noru bei nusiteikimu.“

„Tikrai labai norėtume laimėti. Stengsimės, kovosime ir reikės žaisti su tokiu pačiu užsidegimu“, – pridėjo N. Birietienė.

„LSU-Kauno“ pergalę apkartino Brigitos Mockevičiūtės trauma. Ketvirtajame kėlinyje apsiginti bandžiusi B. Mockevičiūtė nesėkmingai nusileido ant parketo ir susižeidė čiurną.

Krepšininkė per 6 minutes spėjo pelnyti 6 taškus (2/2 trit.), perimti 1 kamuolį ir surinkti 6 naudingumo balus.

Paklausus, ar nepralaimėtojų statusas prideda spaudimo prieš artėjantį finalą, R. Kreivytė teigė, jog taip.

„Spaudimas, žinoma. Niekas niekada nemėgsta komandų, kurios stovi aukščiau ir sirgaliai visada palaiko sąlyginai silpnesnę ekipą. Nežinau, su kuo teks žaisti ir varžovų nesirenkame, tad turėsime atlaikyti ir žiūrovų spaudimą“, – teigė R. Kreivytė.

„LSU-Kaunas“: Neringa Birietienė 20 (7/9 dvit.), Dovilė Lukšienė 15 (3/10 dvit., 3/3 trit., 4 per. kam.), Vestina Keburytė 11 (2/3 trit.), Ieva Stankevičiūtė 7.

„KM Žalgiris“: Gabrielė Sederevičiūtė 14 (6/8 dvit., 7 atk. kam.), Ugnė Sirtautaitė 8 (4/10 dvit., 5 atk. kam., 7 kld.), Patricija Pakulytė 7 (6 atk. kam., 2 blok.).