FIBA Challenger turnyre šešiolikmečiai vaikinai užtikrintai įveikė Rumuniją

Nuotrauka: FIBA

Po dramatiškos vakarykštės nesėkmės FIBA Challenger turnyre Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinė atsitiesė. Remigijaus Bardausko kariauna 71:52 (17:10, 20:22, 26:7, 8:13) užtikrintai įveikė Rumuniją.

Lietuvių gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Petras Padegimas, pelnęs 22 taškus ir atkovojęs 6 kamuolius, Deividas Žukauskas pridėjo 12 taškų, Kristupo Kepežinsko sąskaitoje 8 taškai ir 10 rezultatyvių perdavimų, Justas Stonkus surinko taip pat 8 taškus.

Nuo pat rungtynių pradžios po truputį pranašumą krovęsi lietuviai po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 7 taškais (17:10). Antrajame kėlinyje vaikinų iš Lietuvos persvara greitai padidėjo iki dviženklės (21:10). Visgi, pirmąją rungtynių dalį kiek sėkmingiau užbaigę rumunai turėjo 5 taškų deficitą (37:32).

Po ilgosios pertraukos lietuviai ėmėsi darbo – Lietuvos rinktinės pranašumas greitai pasiekė dviženklę ribą (45:34), o prieš įpusėjant ketvirčiui persvara pasiekė ir 20 taškų (54:34). Per likusį rungtynių laiką lietuviai neleido suabejoti savo pranašumu ir šventė įtikinamą pergalę (71:52).

Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinė artimiausias rungtynes A grupėje žais rugpjūčio 18 d. su Prancūzija. Vėliau lietuviai susikaus pusfinalyje – laimėję jį žengs į finalą, nesėkmės atveju kovos dėl trečiosios vietos.

Kartu su U16 vaikinų rinktinės vyriausiuoju treneriu R. Bardausku darbuojasi treneriai Ignas Pagalys ir Karolis Čyžius, fizinio pasirengimo treneris Jurgis Gurevičius bei kineziterapeutė Austėja Miniotaitė.

FIBA Challenger turnyras šiemet tapo neoficialiu Europos čempionatu ir pakeitė dėl koronaviruso neorganizuotas oficialiąsias Senojo žemyno pirmenybes. U16 vaikinų turnyras vykta 4 Europos miestuose, kuriuose rungiasi 31 komanda.

Lietuviai rungtyniauja Skopjės mieste Šiaurės Makedonijoje, taip pat turnyrai vyksta Sofijoje (Bulgarija), Novi Sade (Serbija) ir Prištinoje (Kosovas).