Grupės lyderių mūšį pralaimėję studentai ketvirtfinalyje kausis su argentiniečiais

FISU nuotr.

Lietuvos studentų rinktinė (2/1) užėmė antrąją vietą pasaulio universitetų žaidynių A grupėje.

Aurimo Matulevičiaus auklėtiniai grupės lyderių mūšyje 78:84 (17:18, 24:21, 9:21, 28:24) krito prieš Brazilijos (3/0) krepšininkus ir sužinojo savo varžovus pirmajame atkrintamųjų etape.

Iki pertraukos ant parketo vyko kova taškas į tašką, tačiau trečiajame kėlinyje oponentai truktelėjo į priekį ir nutolo dviženkliu skirtumu. Per paskutiniąsias 10 minučių lietuviai keliskart buvo priartėję per 3 taškus, tačiau varžovai į tai sureaguodavo ir neleido galutinai perlaužti mačo eigos.

Nuo pralaimėjimo neišgelbėjo rezultatyviausiai rungtyniavęs kapitonas Kristupas Žemaitis, kurio sąskaitoje – 17 taškų.

Susitikimą praleido rungtynėse su kinais traumą patyręs Karolis Giedraitis, kurio situacija ir galimybės sugrįžti į turnyrą kol kas vertinamos.

„Pritrūko kovingumo, greito grįžimo į gynybą ir, be abejo, pramestos baudos, pramesti laisvi metimai, – pralaimėjimo priežastis vardino A. Matulevičius. – Kai kuriais momentais perdegėme. Gavosi gera treniruotė – geriau pralaimėti dabar, nei sekančiame etape.”

Turnyro ketvirtfinalis – trečiadienį (rugpjūčio 2 d.). Jame mūsiškiai kausis su B grupės nugalėtoja, Argentinos studentų rinktine (3/0). Mačas prasidės 10.00 val. Lietuvos laiku.

Pirmajame ketvirtyje priekyje ilgiau laikėsi brazilai, tačiau lietuvių deficitas po dešimties minučių buvo minimalus – 17:18. Antrojo kėlinio viduryje mūsiškiai persvėrė rezultatą ir pertrauką pasitiko turėdami itin trapų pranašumą – 41:39.

Trečiajame kėlinyje Lietuvos rinktinė ėmė strigti puolime, o tuo pasinaudoję brazilai krovėsi persvarą. Prieš paskutinį ketvirtį komandas skyrė 10 taškų – 50:60. Lietuviai dar kabinosi į pergalę, tačiau lemiamu metu priešininkai sugebėjo apsaugoti trapų pranašumą.

Lietuva: Kristupas Žemaitis 17, Tomas Zdanavičius 9, Vitalijus Kozys ir Marius Valinskas po 8, Nojus Mineikis ir Paulius Danusevičius po 7, Rimantas Daunys, Arnas Beručka ir Ernestas Sederevičius po 6.

Brazilija: Caio De Souza Pacheco 21, Paulo Henrique Barbosa Junioras 19, Joao Marcelo Cardoso Pereira 18, Adyelis Felipe Pereira Borgesas 12.

Taip pat skaitykite

Lietuvos krepšinio federacija
LKF

Netradiciniu žaidimo stiliumi pasižyminti 18-mečių rinktinė mėgins pakartoti auksinį žygį: „Žaidėjai jaučia malonumą taip žaisdami“

Didžiausių vasaros išbandymų metą pasitinka dar viena Lietuvos jaunimo rinktinė. Liepos 27 – rugpjūčio 4 dienomis Tamperėje (Suomija) šalies 18-mečių vaikinų rinktinė varžysis Europos čempionate. Komanda, kurią treniruoja Tomas Purlys, yra sudaryta 2022-aisiais 16-mečių Europos …