J. Lauvergne’as atvedė „Žalgirį“ į KMT finalą

2021-02-13

WWW.LKL.LT

Aiškūs Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalo dalyviai. Prie pirmąjį pusfinalį laimėjusio Panevėžio „Lietkabelio“ prisijungė titulą ginantis Kauno „Žalgiris“.

Tris kėlinius vargę Martino Schillerio auklėtiniai 84:72 (15:21, 23:14, 17:18, 29:19) įveikė Klaipėdos „Neptūną“ ir užsitikrino vietą finale, kuriame gins pernai iškovotą trofėjų.

Pusfinalį sėkmingiau pradėjo klaipėdiečiai, pelnę pirmuosius 7 mačo taškus. Įpusėjus pirmajam kėliniui, jie vis dar pirmavo – 14:8. „Žalgiris“ ir toliau strigo puolime, o po dešimties minučių priekyje išliko „Neptūnas“ – 21:15.

Antrojo ketvirčio pradžioje uostamiesčio krepšininkai ir toliau išlaikė savo persvarą – 29:21, tačiau tuomet puikią atkarpą sužaidė Joffrey Lauvergne’as ir žalgiriečiai išlygino rezultatą, o sulig Thomaso Walkupo tolimu metimu pirmąkart rungtynėse išsiveržė į priekį – 34:31. Netrukus pasibaigus pirmajai mačo pusei, net 18 taškų spėjusio pelnyti J. Lauvergne’o vedami kauniečiai pirmavo 38:35.

Po pertraukos grįžusios ant parketo abi ekipos pusę kėlinio sunkiai rinko taškus, o priekyje ir toliau nežymiai laikėsi „Žalgiris“ – 42:39. Besibaigiant trečiajam kėliniui, tris baudos metimus realizavo Nojus Mineikis, iš toli pataikė Žygimantas Janavičius ir „Neptūnas“ vėl persvėrė rezultatą – 50:48. Visgi skambant sirenai tritaškį smeigė Artūras Milaknis ir prieš ketvirtąjį kėlinį Kauno ekipa turėjo trapų pranašumą – 55:53.

Lemiamą ketvirtį keturiais taškais iš eilės pradėjo Rokas Jokubaitis, tačiau dvitaškiu ir vienu taikliu baudos metimu atsakė „Neptūno“ atakų organizatorius Žygimantas Janavičius – 59:56. Po Pauliaus Jankūno ir pagaliau prabilusio Mariaus Grigonio metimų „Žalgiris“ įgijo rekordinį 8 taškų pranašumą (64:56) ir privertė pasitarimo paprašyti Tomą Gaidamavičių.

Vis tik jau netrukus dėl penkių asmeninių pražangų rungtynes baigė Simas Galdikas, o tuo naudojosi po krepšiu siautęs J Lauvergne’as – 68:56. Išlaikyti susikrautą dviženklį pranašumą „Žalgiriui“ padėjo užtikrintas P. Jankūno žaidimas – 78:65. Per likusį laiką klaipėdiečiams jau nepavyko sukurti stebuklo, „Žalgiris“ šventė pergalę 84:72.

„Žalgiris“: J. Lauvergne’as 28, P. Jankūnas 12, Augustine’as Rubitas ir Th. Walkupas po 8, A. Milaknis 7, R. Jokubaitis ir Karolis Lukošiūnas po 6.

„Neptūnas“: Norbertas Giga 16, Ž. Janavičius 11, Benas Griciūnas 11, Matas Jogėla 10, Džiugas Slavinskas 9.