Jurbarke finišavo antrasis MKL-BERGO 3×3 etapas

Praėjusį sekmadienį Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje vyko antrasis debiutinio MKL-BERGO 3×3 čempionato etapas. Turnyre dalyvavo daugiau kaip pusšimtis vaikinų ir merginų komandų, kurios varžėsi trijose amžiaus grupėse – U14, U16, U18.

Jauniausiųjų U-14 vaikinų grupėje kovojo 14 komandų, o čempionais tapo visas šešerias žaistas rungtynes laimėjusi Krepšinio akademijos „Snaiperis” I ekipa. Jorio Makarevičiaus vedama ekipa finale užtikrintai 17:6 palaužė Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtinius.

Merginų grupėje varžėsi šešios komandos. Sunkiai pradėjusios, bet vėliau lyg ant sparnų rungtyniavusios Alytaus SRC merginos prasibrovė į finalą, kuriame po atkaklios kovos 5:3 įveikė Vilniaus KM atstoves. Ši pergalė Alytaus SRC merginoms leido pakilti į pirmąją poziciją pagal reitingo taškus.

Įsibėgėjus renginiui pradėjo aiškėti ir kitų amžiaus grupių lyderiai. Vaikinų U16 grupėje dalyvavo 17 komandų, o čempionų titulą nuskynė turnyre nė karto nepralaimėjusi Sostinės KM II ekipa, kuri įtemptose finalo rungtynėse atsirevanšavo už patirtą skriaudą pirmajame etape ir rezultatu 11:9 įveikė Perkūnas-Vytrita II vyrukus.

Merginų U-16 grupėje kovojo penkios ekipos. Komandos sužaidė vieno rato sistema, o vėliau stipriausia komanda paaiškėjo finale. Savo pranašumą prieš varžoves antrą kartą įrodė Šiaulių sporto gimnazijos auklėtinės turnyre žaidusios „Fuxes“ pavadinimu. Merginos antrajame etape iškovojo 5 pergales iš penkių, o finale 11:9 įveikė Vilniaus KM merginas.

Vėliausiai finišavo U-18 amžiaus grupės kovos. Vaikinų grupėje kovojo net 19 ekipų, o nugalėtojų titulą iškovojo Sostinės KM I B atstovai finale užtikrintai 16:10 įveikę Raseinių KKSC-Brosta krepšininkus.

Įdomu tai, kad Sostinės KM I B vyrukai padarė didžiausią progresą čempionate. Pirmajame etape likę vos 15 vietoje Sostinės KM auklėtiniai reabilitavosi ir po triumfo antrajame etape šoktelėjo į 4 turnyrinės lentelės poziciją.

Atskiro paminėjimo verti Raseinių KKSC-Brosta komandos krepšininkai, kurie viso turnyro metu demonstravo tvirtą charakterį, o atkakliose pusfinalio rungtynėse įveikė čempionato lyderius Vilniaus KM ekipą,

Merginų U-18 grupėje varžėsi septynios komandos, o pirmąją vietą iškovojo tik nuo antrojo etapo prisijungusios Vilniaus KM atstovės. Merginos finale 13:9 palaužė čempionato lyderes KA „Žalgirio” krepšininkes. Trečioje vietoje liko 3 iš 5 žaistų rungtynių laimėjusios KA „Žalgirio” II merginos turnyre žaidusias „Pirmos po vaicės“ pavadinimu.

Renginyje apsilankė ir stipriausioms komandoms prizus įteikė Lietuvos moksleivių krepšinio lygos direktorius Petras Aleksonis bei Jurbarko sporto centro direktorė Odeta Vaitiekūnaitė.

Antrojo MKL-BERGO 3×3 etapo metu Jurbarko fizinio ugdymo mokytojai bei treneriai dalyvavo edukaciniame žinomo profesoriaus Alberto Skurvydo seminare apie fizinio aktyvumo naujausias tendencijas.

Primename, kad II etape komandos kovojo ne tik dėl nugalėtojų titulų ir išskirtinių medalių, bet ir dėl reitingo taškų.

Mūsų laukia dar vienas reguliariojo sezono turas, o pavasarį 12 daugiausia taškų surinkusių vaikinų komandų ir visos merginų ekipos bus pakviestos į finalinį turą, kuriame ir paaiškės pirmieji MKL-BERGO 3×3 čempionato nugalėtojai.