Kova dėl medalių baigta – ketvirtfinalyje nusileista serbams

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei nepavyko prasimušti tarp keturių geriausių planetos komandų.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai pasaulio čempionato ketvirtfinalyje 68:87 (25:24, 13:25, 17:24, 13:24) neprilygo Serbijos rinktinei ir nebepretenduoja į turnyro medalius.

Po pirmajame kėlinyje vykusių taškų lenktynių (25:24) lietuviai ėmė klimpti varžovų gynyboje, o Bogdano Bogdanovičiaus tritaškis prieš pat pertrauką mūsiškius nubloškė per dviženklį atstumą – 38:49. Deja, trečiajame kėlinyje atsilikimas toliau augo ir prieš paskutiniąsias dešimt minučių laukė itin sunki užduotis – 55:73. Stebuklo sukurti nepavyko ir galiausiai teko patirti pirmąjį čempionato pralaimėjimą.

Iki šiol iš toli atakavę 46 proc. tikslumu, mūsiškiai tokio paties pataikymo ketvirtfinalyje nepademonstravo – tikslą pasiekė 9 metimai iš 28 (32 proc.). Pritrūko ir nuo suolelio pakilusių žaidėjų indėlio, pagal kurį oponentams nusileista 11:38.

Nuo pirmojo pralaimėjimo čempionate Lietuvos neišgelbėjo puikus Tado Sedekerskio žaidimas – puolėjas prie 14 taškų pridėjo 9 atkovotus kamuolius ir surinko 21 naudingumo balą. Dviženklį taškų skaičių pelnė ir Rokas Jokubaitis (13), Jonas Valančiūnas (11) bei Ignas Brazdeikis (11).

Rungtynes šįkart praleido kojos skausmus kentęs Eimantas Bendžius.

Planetos pirmenybes mūsiškiai užbaigs kova dėl 5-8 vietų. Pirmieji varžovai paaiškės trečiadienį – jais taps Kanados ir Slovėnijos ketvirtfinalio poros pralaimėtojai. Šios rungtynės – jau ketvirtadienį, jas tiesiogiai transliuos TV3 televizija.

Tiesioginio kelialapio į 2024-ųjų Paryžiaus Olimpines žaidynes lietuviams iškovoti nepavyko, tačiau dar kiek anksčiau buvo užsitikrinta vieta Olimpinėje atrankoje.

Lietuva: Tadas Sedekerskis 14, Rokas Jokubaitis 13, Jonas Valančiūnas ir Ignas Brazdeikis po 11, Margiris Normantas 8, Mindaugas Kuzminskas 6.

Serbija: Bogdanas Bogdanovičius 21, Filipas Petruševas 17, Stefanas Jovičius 11, Nikola Milutinovas ir Marko Guduričius po 9, Nikola Jovičius ir Aleksa Avramovičius po 8.

Lietuvos krepšinio federacija
LKF

2027 m. Europos moterų krepšinio čempionatas turės penkias ambasadores

Šiandien Kaune Lietuvos krepšinio namuose minint Lietuvos krepšinio 102-ąjį gimtadienį buvo pristatytos penkios 2027 m. Europos moterų krepšinio čempionato ambasadorės. Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vydas Gedvilas oficialius renginio ambasadorių sertifikatus įteikė Jurgitai Štreimikytei-Virbickienei, Gintarei Petronytei, …