Lietuva pergalingai pradėjo atrankos į Pasaulio čempionatą varžybas

Kazys Maksvytis pergalingai debiutavo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyr. trenerio poste. Pirmose atrankos į 2023 metų FIBA pasaulio taurę rungtynėse Lietuva įveikė Bulgariją 89:69 (22:11, 20:20, 27:16, 20:22).

„Švyturio“ arenoje lietuviams prireikė lygiai penkių minučių, kad nusikratytų startinį jaudulį. Sužaidus pusę pirmojo kėlinuko, Bulgarija pirmavo 4:11, bet po to Lietuva uždarė visus kelius varžovams link savojo krepšio, spurtavo 18-0 ir kėlinį užbaigė jau pirmaudama dviženkle persvara (22:11). Iki didžiosios pertraukos Lietuvą į priekį vedė Osvaldas Olisevičius, pataikęs 4 tritaškius iš 6 mestų.

Po didžiosios petraukose Lietuva nemažino apsukų, trečiąjį kėlinį laimėdama  11 taškų persvara. Paskutinis rungtynių ketvirtis tapo formalumu ir Lietuva įsirašė pirmąją pergalę atrankos turnyre.

Lietuvos rinktinėje sėkmingiausiai žaidė Olisevičius, per 24 minutes surinkęs 20 taškų (1/1 dvit., 6/8 trit.) ir 9 atkovotus kamuolius. Laurynas Birutis ir Gytis Masiulis pridėjo po 10 taškų.

Pavlin Ivanov (20 taškų) buvo rezultatyviausias Bulgarijos rinktinės žaidėjas.