MLKL savaitės apžvalga: seniai matytas rezultatyvumas ir metimas iš aikštės vidurio

Praėjusią savaitę įvyko dar penkios SMART WAY Moterų Lietuvos krepšinio lygos (MLKL) rungtynės, kurios nepašykštėjo tiek intriguojančių akistatų, tiek įspūdingų individualių šou, kokių neteko matyti jau seniai. Sezonas įsibėgėja, todėl įsibėgėkime ir mes – štai kas per pastarąsias dienas įvyko MLKL A divizione.

Kas per skaičiai? Savaitę atidariusiame mače Šiauliuose vietos „Šiauliai-Vilmers“ 83:110 turėjo pripažinti Vilniaus „Kibirkšties“ pranašumą. Pati rungtynių baigtis greičiausiai nenustebino nieko, tačiau įdomus yra kitas faktas. Per visą praėjusį sezoną „Šiauliai-Vilmers“ 83 taškų ribą perkopė vos du kartus – abu kartus šiaulietės tai padarė įveikusios Talino „Audentes“ kolektyvą. Jau antrasis šio sezono mačas patektų į rezultatyviausių praėjusio sezono Šiaulių komandos mačų trejetuką. Tačiau net ir toks rezultatyvumas neišgelbėjo šiauliečių komandos nuo pralaimėjimo 27 taškais.

Kas per debiutas? Įspūdingos asmeninės statistikos eilutės ir toliau pilasi vienos po kitų. Šiuo atveju šalia jų dar verta pažerti papildomos statistinės informacijos. Nė savaitės Šiauliuose dar nepraleidusi amerikietė (tiesa, atstovaujanti Kipro rinktinę) Cassidy Mihalko jau pirmajame savo mače Lietuvos čempionėms drėbė 35 taškus, 14 atkovotų ir 5 perimtus kamuolius, 9 išprovokuotas pražangas ir 48 naudingumo balus. Neskaičiuojant praėjusiame sezone vieno po kito Gintarės Petronytės kurtų stebuklų (neretai peržengdavusių net 50 naudingumo balų ribą), tokio pasirodymo aukščiausioji šalies moterų krepšinio pakopa nematė nuo 2017 m. kovo, kai 49 naudingumo balus surinko Laura Miškinienė, tuo metu dar nešiojusi Svarytės pavardę.

Kol kas dar per anksti. Jau kitą dieną MLKL apsilankė artimiausiame Šiauliams lygos mieste – Panevėžyje. Lygos debiutantės „Panevėžio“ krepšininkės, nors ir stengėsi iš visų jėgų kovoti su vienomis čempionato favoričių LCC tarptautinio universiteto žaidėjomis, turėjo pripažinti, jog lygių skirtumas kol kas yra daugiau nei akivaizdus – Klaipėdos krepšininkės nugalėjo 103:58.

Draugiškai. Abu treneriai šiose rungtynėse vertėsi plačia rotacija – tiek Tomas Taučius, tiek Vilius Stanišauskas panaudojo po 11 krepšininkių. Tik trys iš jų žaidė mažiau nei 10 minučių, o dviem iš pastarųjų, Tomai Pulokaitei ir Polinai Korbut, iki dešimties minučių pritrūko vos keliolikos sekundžių.

Mažyn. Penktadienį MLKL vėl grįžo į Šiaulius, kur, regis, viskas truputį susitraukė – krepšininkės varžėsi nebe pagrindinėje Šiaulių arenos aikštelėje, o treniruočių salėje, taip pat vietoj Lietuvos čempionių į Saulės miestą atvyko kiek kuklesnius pasiekimus ir tikslus turinti Kauno „Aisčių-LSMU“ ekipa. Puikiai tai suprasdamos, Mindaugo Kriščiokaičio auklėtinės į šį mačą metė visas jėgas – netgi jau minėtoji C. Mihalko visas 40 minučių žaidė be keitimų.

Tai vienos, tai kitos. Koks mačas laukė šiauliečių ir kauniečių, kuo puikiausiai parodė pirmasis kėlinys. Jame buvo užfiksuoti du spurtai – 12:0 ir 16:0. Už pirmąjį buvo atsakingos „Šiaulių-Vilmers“ krepšininkės, už antrąjį – „Aisčių-LSMU“ žaidėjos.

Kapitonė. Kai labiausiai to reikia, komanda atsigręžia į savo lyderę tiek sugebėjimais aikštelėje, tiek emociškai. Nors Karolinai Kazočiūnaitei dar tėra vos 24 metai, patirties jau dabar ji turi kaip tikra veteranė – alytiškė pradėjo jau devintąjį savo sezoną aukščiausioje Lietuvos moterų krepšinio lygoje, iš kurių jau septintąjį K. Kazočiūnaitė paskiria „Aistėms-LSMU“. Būtent ši puolėja surinko daugiau nei pusę visos komandos taškų ketvirtajame kėlinyje – Karolina pelnė 11 taškų, kėlinį „Aistės-LSMU“ laimėjo 20:11, o rungtynes – 67:57.

Pagąsdinot – užteks. Praėjusių metų MLKL ir Karalienės taurės finalų pakartojimo pradžioje iniciatyva priklausė „Neptūno-Amberton“ krepšininkėms – uraganiškai dvikovą pradėjusios klaipėdietės pirmavo 10:2 ir privertė vilniečių strategą Rimantą Grigą sukviesti savo auklėtines pasitarimui. Po jo viskas apsivertė aukštyn kojomis – per kiek daugiau nei tris minutes „Kibirkštis“, daugiausiai vedama tris tritaškius įsūdžiusios Eglės Zabotkaitės, spurtavo 18:0 ir tokiu būdu ne tik išsiveržė į priekį, tačiau ir susikūrė dviženklį pranašumą. Kaip parodė tolimesni įvykiai, būtent tokiu atotrūkiu prieš klaipėdietes Vilniaus atstovės ir finišavo – pirmasis jų namų mačas baigėsi pergale 82:72.

Pavyzdys užkrečia? Neabejotinai didžiausią intrigą kėlusiame savaitės mače tarp Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto ir tos pačios „Kibirkšties“ jau vilnietės rungtynes pradėjo taip, jog keli šimtai Michealsen centre buvusių žiūrovų sunerimę pritilo. Tiesa, lyginant su „Neptūnu-Amberton“, „Kibirkštis“ susikrovė ne 8, o 18 taškų pranašumą – besibaigiant pirmajam kėliniui viešnios pirmavo 30:12.

Nelogiška logika. Iki pirmojo kėlinio sirenos LCC dar suspėjo atkirpti penkis taškus nuo vilniečių persvaros, tačiau atrodė, jog sulig sirena viskas tuo ir pasibaigs – gana dideliu 13 taškų deficitu jau po pirmųjų dešimties minučių. Vis dėlto kamuolį po netaiklaus Gabrielės Šulskės metimo sugriebusi Elizabete Bulane visu greičiu pasileido į priekį ir sugebėjo pataikyti iš aikštės vidurio! Iš vietų tiek žiūrovus, tiek visą atsarginių suolelį pakėlęs legionierės iš Latvijos metimas, tiesą sakant, buvo nelogiškas ir skubotas – iki kėlinio pabaigos dar buvo likusios trys sekundės. Tačiau užuot mėginusi dar priartėti prie krepšio ir atakuoti iš patogesnio atstumo, E. Bulane paleido tiesiog tobulą metimą iš paties aikštelės centro – kamuolys tinklelį skrodė kiaurai, nė neprilietęs lanko.

Banga. Štai ką kartais gali reikšti vienas epizodas. LCC krepšininkės į antrąjį kėlinį išėjo tokios užsivedusios, jog „Kibirkštis“ per 6 minutes į krepšį pataikė vos kartą, o po vieno lanko nelietusio metimo rungtynes komentavęs Justas Kučinskas iškėlė versiją, jog kažkas salėje paliko praviras duris ir tokiu būdu sukėlė skersvėjį. Negelbėjo nė abi minutės pertraukėlės, kurių, siekdamas stabdyti varžovių sukeltą cunamį, prašė R. Grigas: gražus dalijimasis kamuoliu, perimti kamuoliai, greitos atakos ir provokuojamos pražangos privedė prie to, jog LCC studentės sudegino viską, ką sostinės atstovės buvo susikrovusios, ir dar pačios išsiveržė į priekį – įpusėjus rungtynėms šeimininkės buvo priekyje 48:44, nors vienu metu jų persvara buvo pasiekusi ir 8 taškus.

Nepraleisit? Vis tiek bandysim. Nuo antrojo kėlinio „Kibirkštis“ per visą likusį rungtynių laiką taip nė karto ir nebeišsiveržė į priekį. Tačiau ar tai reiškia, jog Lietuvos čempionės nuleido rankas anksčiau laiko? Nieko panašaus. Nepaisant to, jog dar ketvirtojo kėlinio pradžioje LCC tarptautinis universitetas pirmavo dviženkliu skirtumu (72:61), vilnietės lėtai, tačiau užtikrintai ėmė lipti iš duobės. Lemiamą smūgį jos mėgino suduoti likus žaisti pustrečios minutės, atsilikdamos 76:82. Iš pradžių E. Zabotkaitę, atakuojančią iš tritaškio zonos, neleistinai sustabdė Gerda Raulušaitytė (skirtingai nei vakarykščiame LKL mače „Pieno žvaigždės“ – „Cbet“, čia pražanga buvo iš tikrųjų). Puolėjai sumetus visas tris baudas, visu kovingumo grožiu suspindo Dalia Donskichytė, sugebėjusi perimti kamuolį, ištraukti jį iš užribio ir leisti E. Zabotkaitei sumažinti skirtumą iki minimumo – 81:82.

Čia – mūsų namai. Vis dėlto paskutinįjį „Kibirkšties“ bandymą sukaupus visas jėgas išsivežti pergalę į Vilnių aikštelės šeimininkės sugebėjo atlaikyti. Maža to, tai buvo padaryta labai gražiu stiliumi. Vos persvarai ištirpus iki 1 taško savo snaiperės sugebėjimus vėl parodė metimų iš aikštės vidurio specialistė E. Bulane. Apsigynus nuo varžovių atakos, puikų derinį sužaidė Maiara Pereira Dias ir G. Raulušaitytė, o paskutinį latvišką dūrį viešnioms iš sostinės pasiūlė Lina Loceniece, pataikiusi tritaškį iš kampo ir likus minutei atstačiusi saugumo jausmą visoje salėje – 90:81. Iki mačo galo Lietuvos čempionės sugebėjo tik sušvelninti skirtumą, tačiau pergalės iš LCC tarptautinio universiteto atimti jau nebepavyko – šeimininkės triumfavo 92:86.

Tai nesibaigia. Jeigu jums dar trūko įspūdingų asmeninių pasirodymų, šekit jums M. Pereiros Dias šou būtent šiame mače. Be vieno kol kas svarbiausių rezultatyvių perdavimų šiame sezone, 21 metų puolėja iš Brazilijos dar pasiūlė 21 tašką su šimtaprocentiniu taiklumu iš žaidimo (6/6 dvit.), 9 atkovotus kamuolius, 7 išprovokuotas pražangas ir 38 naudingumo balus. Jai puikiai talkino G. Raulušaitytė su 22 taškais (8/10 dvit., 6/8 baud.) ir 25 naudingumo balais.

Anonsas. Šią savaitę rungtynių MLKL A divizione bus kiek mažiau – viso bus sužaisti keturi mačai. Trečiadienį Kauno „Aistės-LSMU“ namuose priims „Panevėžį“, šeštadienį kaunietės vyks į Klaipėdą ir susirems su „Neptūnu-Amberton“), o sekmadienį „Šiauliai-Vilmers“ bandys priešintis kol kas nepralaiminčioms LCC tarptautinio universiteto krepšininkėms, kaip ir „Panevėžys“ svečiuose bandys pateikti staigmenų Vilniaus „Kibirkščiai“. Tačiau tai anaiptol nebus visas savaitės moterų krepšinis – būtent šią savaitę startuoja B diviziono kovos, kurių viso per šias dienas išvysime net septynias. O vyšnia ant torto mūsų laukia savaitės viduryje – ketvirtadienį antrąjį sezoną Europos taurės varžybose pradėsianti „Kibirkštis“ namuose, JEEP arenoje susikaus su „Union Féminine Angers Basket 49“ ekipa iš Prancūzijos. Gero krepšinio ir pergalių mūsų moterims!

Nuotraukų autoriai: Saulius Čirba, Vykintas Selivončikas ir Živilė Večiorkutė.

Parengė Alvydas Žukauskas

Lietuvos krepšinio federacija
LKF

Netradiciniu žaidimo stiliumi pasižyminti 18-mečių rinktinė mėgins pakartoti auksinį žygį: „Žaidėjai jaučia malonumą taip žaisdami“

Didžiausių vasaros išbandymų metą pasitinka dar viena Lietuvos jaunimo rinktinė. Liepos 27 – rugpjūčio 4 dienomis Tamperėje (Suomija) šalies 18-mečių vaikinų rinktinė varžysis Europos čempionate. Komanda, kurią treniruoja Tomas Purlys, yra sudaryta 2022-aisiais 16-mečių Europos …