Namų sienos nepadėjo dvidešimtmetėms Europos čempionato starte išvengti skaudaus pralaimėjimo

FIBA nuotr.

Lietuvos dvidešimtmečių merginų rinktinė (0/1) Klaipėdoje pradėjo Europos čempionato kovas, tačiau pirmosios pergalės dar teks palaukti.

Martyno Airošiaus treniruojama komanda turnyro starte 34:72 (7:27, 10:16, 9:15, 8:14) neturėjo šansų prieš Vengrijos rinktinę (1/0).

Mūsiškės besivejančiųjų vaidmenyje atsidūrė nuo pirmųjų susitikimo akimirkų, o dar pirmojoje mačo dalyje deficitas pasiekė 29 taškus – 7:36. Po pertraukos Lietuvos rinktinei nepavyko radikaliai pakeisti mačo eigos ir teko pripažinti varžovių pranašumą.

Lietuvės varžovėms neprilygo beveik pagal jokius statistinius rodiklius, ypač smarkiai nusileista pagal atsarginių suolo pelnytus taškus – 7:42.

Čempionato šeimininkių gretose išsiskyrė 11 taškų pelniusi Audronė Zdanevičiūtė, netoli dvigubo dublio buvusi Urtė Čižauskaitė (7 tšk., 9 atk. kam., 12 naud. bal.) bei 7 taškus pridėjusi Eva Pernavaitė. Tiesa, U. Čižauskaitė mačo nebaigė dėl ketvirtajame kėlinyje patirtos traumos.

Grupės etapą mūsiškės pratęs sekmadienį, kuomet 18.00 val. laukia akistata su Prancūzija. Įėjimas į „Švyturio“ areną – nemokamas, rungtynes taip pat transliuos FIBA „YouTube“ kanalas.

Lietuva: Audronė Zdanevičiūtė 11, Eva Pernavaitė ir Urtė Čižauskaitė po 7.

Vengrija: Dora Horvath 10, Sara Laczko ir Zsuzsanna Sitku po 9, Rebeka Holcz ir Melinda Miklos po 8, Boglarka Katona 7.

Merginų jaunimo Europos čempionato vykdymą Lietuvoje bendrai finansuoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

Lietuvos krepšinio federacija
LKF

Netradiciniu žaidimo stiliumi pasižyminti 18-mečių rinktinė mėgins pakartoti auksinį žygį: „Žaidėjai jaučia malonumą taip žaisdami“

Didžiausių vasaros išbandymų metą pasitinka dar viena Lietuvos jaunimo rinktinė. Liepos 27 – rugpjūčio 4 dienomis Tamperėje (Suomija) šalies 18-mečių vaikinų rinktinė varžysis Europos čempionate. Komanda, kurią treniruoja Tomas Purlys, yra sudaryta 2022-aisiais 16-mečių Europos …