Naujas „Huawei Moterų lygos“ sezono startas

Šį penktadienį startavo visos šešios „Huawei Moterų lygos“ A diviziono komandos.

Pirmose rugtynėse „Aistės-LSMU“ sostinėje užtikrintai įveikė „Kibirkštį-VKM“.

Tris kėlinius dvigubu rezultatu laimėjusios Kauno „Aistės-LSMU“ (1-0) pergalinga nata pradėjo kovas „Huawei Moterų lygoje“.

Roko Kondratavičiaus auklėtinės Vilniuje 64:34 (13:7, 21:10, 16:8, 14:9) pranoko vietos „Kibirkštį-VKM“ (0-1).

Kaunietės į priekį šovė antrajame kėlinyje, kurį laimėjo 21:10, o pagal bendrą rezultatą pirmavo 34:17. Po trijų ketvirčių „Aistės-LSMU“ toliau laikė dvigubą pranašumą 50:25.

„Kibirkšties-VKM“ žaidėjos prarado net 32 kamuolius. 14 klaidų padarė Dominyka Gerkytė.

Ugnė Sirtautaitė Vilniaus komandai pelnė daugiau nei trečdalį taškų – 13 iš 39.

„Aistės-LSMU“ puolime susikūrė net 24 antruosius šansus, o kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 49-36.

Antrose rungtynėse susirėmė „Neptūnas“ ir „Šiauliai“.

Rungtynėse savo pranašumą įrodė „Neptūno“ komanda, kuri triuškinama pergale „Huawei Moterų lygoje“ 80:34 (21:11, 18:8, 17:16, 24:9) daugiau nei užtikrintai įveikė „Šiaulių“ krepšininkes.

Šiaulietės didesnę kovą davė tik pirmajame ketvirtyje, kuomet įmetė 11 taškų, bet jau tada atsilikinėjo dviženkle persvara (11:21). Antrajame kėlinyje klaipėdietės praleido 8 taškus, o trečiajame – vos 6.

Prieš lemiamą ketvirtį „Neptūno“ pranašumas nekėlė abejonių (56:25).

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose pasirodė Dalia Donskichytė, įmetusi 19 taškų (4/6 dvit., 3/9 trit., 2/2 baud.). Brigita Gudelionytė per 23 minutes atkovojo 10 ir perėmė 6 kamuolius.

Romualdo Petronio treniruojamos šiaulietės suklydo 25 kartus, o klaipėdietės – 23.

Agnė Černeckytė, D. Donskichytė ir Andra Gabalytė įmetė po 3 tolimus metimus. „Šiaulių“ ekipa iš tritaškio zonos pasižymėjo vos sykį per 22 bandymus (4 proc.).

Saulės miesto ekipos gretose vienintelė dviženklę pelnytų taškų ribą pasiekė legionierė Davida Dale, įmetusi 11 taškų ir atkovojusi 10 kamuolių.

Trečiose rungtynėse susitiko „LCC“ bei „Kibirkštis-MRU“ komandos.

Šiose rungtynėse savo pranašumą įrodė Gitauto Kievino treniruojama „Kibirkštis-MRU“ komanda, kuri „LCC“ krepšininkes įveikė didžiule 54 taškų persvara (39:93).

Jau nuo pirmojo kėlinio savo taisykles diktavo Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ komanda, visus keturis kėlinius laimėjusi dviženkliu skirtumu. (7:18, 9:22, 8:24, 15:29)

Naudingiausia rungtynių žaidėja buvo Justina Kraujūnaitė („Kibirkštis-MRU“), pelniusi 18 taškų.

Tuo tarpu naudingiausia „LCC“ komandos žaidėja buvo Laurita Jurčiūtė, pelniusi 21 tašką.

Lietuvos krepšinio federacija
LKF

Netradiciniu žaidimo stiliumi pasižyminti 18-mečių rinktinė mėgins pakartoti auksinį žygį: „Žaidėjai jaučia malonumą taip žaisdami“

Didžiausių vasaros išbandymų metą pasitinka dar viena Lietuvos jaunimo rinktinė. Liepos 27 – rugpjūčio 4 dienomis Tamperėje (Suomija) šalies 18-mečių vaikinų rinktinė varžysis Europos čempionate. Komanda, kurią treniruoja Tomas Purlys, yra sudaryta 2022-aisiais 16-mečių Europos …