Nepaisant nesėkmės FIBA Challenger turnyro finale, šešiolikmečiai užsitikrino vietą pasaulio čempionate

Nuotrauka: FIBA

Šeštadienio vakarą finišavo FIBA Challenger turnyras. Remigijaus Bardausko treniruojama Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinė turnyro finale 57:51 (15:2, 14:21, 13:6, 15:22) po dramatiškos mačo pabaigos nusileido Prancūzijai, tačiau pasiekė svarbiausią tikslą – patekdami į finalą iškovojo ir teisę žaisti 2022 m. U17 pasaulio krepšinio čempionate.

Lietuvos rinktinėje Deividas Žukauskas pelnė 9 taškus, Kristupas Kepežinskas ir Petras Padegimas pridėjo po 8 taškus, Vytautas Žygas surinko 6 taškus, Ernesto Matulevič ir Manto Kočano sąskaitose po 5 taškus,

Rungtynių pradžiai stipriai nesusiklostė lietuviams – per pirmąsias 10 minučių vos 2 taškus pelniusi Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinė turėjo 13 taškų deficitą (15:2).

Visgi, lietuviai atsakė spurtu 18:5 ir išlygino rezultatą (20:20). Prieš ilgąją pertraukė prancūzų pusėje buvo 6 taškų persvara (29:23).

Trečiajame kėlinyje Prancūzija greitai nutolo iki dviženklės ribos (33:23), o kiek vėliau padidino pranašumą iki rekordinės 16 taškų žymos (41:25). Prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė 13 taškų (42:29).

Į lemiamą šturmą kilusi Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinė likus žaisti dvi minutės dar turėjo dviženklį deficitą (55:45), tačiau Ernestas Matulevič bei Deividas Žukauskas smeigė po taiklų tolimą metimą ir sumažino skirtumą iki 4 taškų (55:51). Visgi, per likusias 34 sekundes prancūzai pergalės iš savo rankų nepaleido (57:51).

Kartu su U16 vaikinų rinktinės vyriausiuoju treneriu R. Bardausku darbavosi treneriai Ignas Pagalys ir Karolis Čyžius, fizinio pasirengimo treneris Jurgis Gurevičius bei kineziterapeutė Austėja Miniotaitė.

FIBA Challenger turnyras šiemet tapo neoficialiu Europos čempionatu ir pakeitė dėl koronaviruso neorganizuotas oficialiąsias Senojo žemyno pirmenybes. U16 vaikinų turnyras vyko 4 Europos miestuose, kuriuose rungėsi 31 komanda.

Lietuviai rungtyniavo Skopjės mieste Šiaurės Makedonijoje, taip pat turnyrai vyko Sofijoje (Bulgarija), Novi Sade (Serbija) ir Prištinoje (Kosovas).

Lietuvos krepšinio federacija
LKF

2027 m. Europos moterų krepšinio čempionatas turės penkias ambasadores

Šiandien Kaune Lietuvos krepšinio namuose minint Lietuvos krepšinio 102-ąjį gimtadienį buvo pristatytos penkios 2027 m. Europos moterų krepšinio čempionato ambasadorės. Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vydas Gedvilas oficialius renginio ambasadorių sertifikatus įteikė Jurgitai Štreimikytei-Virbickienei, Gintarei Petronytei, …