„Neptūno“ pasaka tęsiasi: finalo starte paguldyta „Kibirkštis-MRU“

Dalia Donskichytė

Klaipėdos „Neptūno“ sezono pasaka tęsiasi. Andros Gabalytės vadovaujamas uostamiesčio klubas „Huawei Moterų lygos“ pirmose finalo rungtynėse Vilniuje 72:69 (20:8, 14:24, 26:10, 12:27) sensacingai įveikė „Kibirkštį-MRU“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Antrasis serijos mačas penktadienį vyks Klaipėdoje.

„Kibirkštis-MRU“ šį sezoną „Huawei Moterų lygoje“ buvo laimėjusi visas 22 rungtynes, o įskaitant ir nutrauktą 2019-2020 m. sezoną, buvo pasiektos net 33 pergalės paeiliui.

2019 m. „Neptūno“ piramidėje įkurtai Klaipėdos komandai apskritai tai buvo pirmoji pergalė prieš „Kibirkšties-MRU“ krepšininkes.

Galingai rungtynes pradėjusios klaipėdietės iniciatyvą į savo rankas paėmė startuodamos atkarpa 15:2.

Trečiojo ketvirčio pradžioje „Kibirkštis-MRU“ buvo priartėjusi per keturis taškus – 34:38, tačiau tada viešnios iš Klaipėdos spurtavo 10:3 ir susigrąžino dviženklę persvarą – 48:37.

Kėlinį laimėdamos 26:10, jos prieš lemiamą dešimties minučių atkarpą atitrūko net per 18 taškų – 60:42.

Ketvirtojo kėlinio viduryje Andra Gabalytė dviem tritaškiais gesino Vilniaus klubo mėginimą grįžti – 68:54, tačiau per likusias beveik 6 minutes „Neptūnas“ surinko tik keturis taškus, „Kibirkštis-MRU“ spurtavo 12:2 ir prasidėjus paskutinei minutei mėgino kabintis – 66:70.

Gintarei Paulauskaitei prametus, „Kibirkšties-MRU“ ataka baigėsi netaikliu Livijos Sakevičiūtės dvitaškiu, A. Gabalytė sugriebė kamuolį gynyboje ir dviem baudomis įtvirtino „Neptūno“ pergalę – 72:66.

Žaidžiančioji vyr. trenerė A. Gabalytė per 37 minutes pelnė 14 taškų (1/2 dvit., 3/7 trit., 3/5 baud.), atkovojo 11 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų.

Ligita Tamutytė su 17 taškų (5/10 dvit., 1/2 trit., 4/5 baud.) buvo rezultatyviausia nugalėtojų gretose.

„Neptūnas“ pusfinalio serijoje 2-0 eliminavo 2019 m. lygos čempiones Kauno „Aistes-LSMU“.