Nervingoje dvikovoje Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė išvykoje palaužė čekus

Antrosiose pirmojo FIBA 2023 m. Pasaulio taurės atrankos lango rungtynėse Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šventė pergalę. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Čekijoje 74:66 (19:23, 26:9, 9:18, 16:20) palaužė aikštelės šeimininkus.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose rungtyniavo Mindaugas Kuzminskas, pelnęs 13 taškų, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojęs 3 kamuolius ir surinkęs 17 naudingumo balų. Martyno Echodo sąskaitoje 12 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 19 naudingumo balų, Eigirdas Žukauskas pridėjo 11 taškų, 8 atkovotus kamuolius ir 18 naudingumo balų.

Iš 74 Lietuvos rinktinės surinktų taškų, net 44 taškus pelnė nuo atsarginių žaidėjų suolelio kilę krepšininkai.

Įtemptai prasidėjęs mačas neleido nei vienai komandai nutolti, tad po pirmųjų 10 minučių rinktines skyrė 4 taškai, lietuvių nenaudai (19:23). Visgi, prieš ilgąją pertrauką lietuviai ketvirtį laimėjo rezultatu 26:9 ir išėjo ilsėtis turėdami 13 taškų persvarą (45:32).

Trečiojo kėlinio pabaigoje į šturmą kilę čekai priartėjo iki 4 taškų (54:50), o įpusėjus lemiamam ketvirčiui persvėrė rezultatą (58:59). Pradėjus tiksėti paskutinėms 120 sekundžių Lietuva savo rankose turėjo 5 taškų pranašumą (67:62), kurio neišvaistė, o Mindaugas Kuzminskas taikliu tolimu metimu iš vidurio aikštės sulig rungtynių finaline sirena uždarė rungtynes (74:66).

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė artimiausias rungtynes žais 2022-ųjų metų vasario 24-ąją su Bosnija ir Hercegovina.

Taip pat skaitykite

Lietuvos krepšinio federacija
LKF

Netradiciniu žaidimo stiliumi pasižyminti 18-mečių rinktinė mėgins pakartoti auksinį žygį: „Žaidėjai jaučia malonumą taip žaisdami“

Didžiausių vasaros išbandymų metą pasitinka dar viena Lietuvos jaunimo rinktinė. Liepos 27 – rugpjūčio 4 dienomis Tamperėje (Suomija) šalies 18-mečių vaikinų rinktinė varžysis Europos čempionate. Komanda, kurią treniruoja Tomas Purlys, yra sudaryta 2022-aisiais 16-mečių Europos …