Nuo pradžių į priekį pabėgę žalgiriečiai pasidabino U19 bronza

KA „Žalgiris“ | Fotografas: S.Čirba

Pergalinga nata savo istoriją Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje (LIDL-MKL) pirmenybėse užbaigė Kauno KM Žalgirio devyniolikmečiai.

Sauliaus Marčiukaičio auklėtiniai Vilniuje vykstančiame U19 finalo ketverte 84:66(26:15, 13:17, 24:15, 21:19) įveikė šeimininkų Vilniaus KM – Alpi Baltika ekipą ir pasidabino bronza.

Rungtynių apžvalga:

Kauniečiai jau pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą (26:15), bet antrajame ketvirtyje šeimininkai spurtavo 12:2 ir priartėjo – 32:36.

Kertinį spurtą žalgiriečiai atliko trečiojo kėlinio pradžioje, kai laimėjo atkarpą 13:2 ir įgijo apčiuopiamą pranašumą – 52:36.

Prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė tie patys 16 taškų (63:47), o ketvirtajame kėlinyje svečiai užtikrintai kontroliavo mačo eigą ir vienu metu komandas skyrė 27 taškai – 82:55.

Nugalėtojų trenerio Sauliaus Marčiukaičio ir Nedo Montvilos komentarai:

Nugalėtojų gretose ir vėl žibėjo Dominykas Stenionis – 19 taškų (3/4 dvit., 3/6 trit., 4/4 baud.), 7 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai ir 27 naudingumo balai.

Į D. Stenionio amplua persiorientavo Nedas Montvila, žaidęs trigubo dublio ritmu – 13 taškų (3/7 dvit., 2/6 trit., 1/2 baud.), 9 atkovoti kamuoliai ir 8 rezultatyvūs perdavimai. Tiesa, žalgirietis suklydo 6 kartus ir surinko 16 naudingumo balų.

Vilniaus komandos neišgelbėjo rezultatyvus Roko Jaseliūno žaidimas – 22 taškai (9/17 dvit., 0/3 trit., 4/4 baud.), 4 atkovoti kamuoliai ir 18 naudingumo balų.

U19 grupėje laukia finalinė dvikova tarp Šiaulių KA Saulės – SG ir Panevėžio SC – RSSG komandų.

Vilniaus KM – Alpi Baltika: Rokas Jaseliūnas 22 (9/17 dvit.), Augustinas Krūminis 15 (6/12 dvit., 5 rez. perd.), Ignotas Ražanas 8.

KM Žalgiris: Dominykas Stenionis 19 (5 rez. perd., 27 naud.), Nedas Montvila 13 (9 atk. kam., 8 rez. perd., 6 kld.), Arminas Puišys 12, Vincas Aleknavičius 10.