Olimpinė svajonė sudužo: atrankos finale nusileista Slovėnijai

Ž. Vingelio / FIBA nuotr.

Lietuvos rinktinei nepavyko pratęsti nuo 1992-ųjų besitęsusios dalyvavimo olimpinėse žaidynėse tradicijos.

Dariaus Maskoliūno auklėtiniai 85:96 (24:28, 28:24, 17:28, 16:16) po atkaklios kovos nusileido Luka Dončičiaus vedamai Slovėnijos rinktinei ir liko be kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes.

Varžovus į pergalę atvedė trigubą dublį surinkęs jų lyderis L. Dončičius. NBA superžvaigždė pelnė 31 tašką, atkovojo 11 kamuolių ir išdalino 13 rezultatyvių perdavimų. Iš viso jo sąskaitoje – net 42 naudingumo balai.

Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo Jaka Blažičiaus vedami slovėnai, po pirmųjų penkių minučių pirmavę 16:11. Baigiantis pirmajam kėliniui, lietuvių deficitas jau buvo dviženklis – 18:28. Vis tik po minutės pertraukėlės šeimininkai atsilikimą kiek aptirpdė – 24:28.

Jau pirmosiomis antrojo ketvirčio sekundėmis lietuviai rezultatą persvėrė – 30:28, tačiau didesnio pranašumo susikrauti iškart nepavyko. Paskutinėmis pirmosios mačo dalies akimirkomis rezultatą išlygino Manto Kalniečio tritaškis – 52:52.

Po ilgosios pertraukos slovėnus į priekį truktelėjo net trys aukštaūgių realizuoti tolimi metimai – jie pirmavo 61:52. Likus pustrečios minutės trečiajame kėlinyje, lietuviai dviženklį deficitą sumažino iki 2 taškų – 69:71. Bet kėlinio pabaiga sėkmingesnė buvo svečiams – prieš lemiamą ketvirtį jie buvo priekyje 80:69.

Ketvirtojojo kėlinio pradžioje slovėnai tęsė savo spurtą – 85:69. Pakilti į lemiamą šturmą bandę lietuviai rungtynių eigos jau nepakeitė – nusileista 85:96.

Lietuva: Arnas Butkevičius, Jonas Valančiūnas ir Mantas Kalnietis po 14, Eimantas Bendžius 11, Marius Grigonis 10, Domantas Sabonis 9.

Slovėnija: Luka Dončičius 31, Vlatko Čančaras 18, Jaka Blažičius 16, Mike’as Tobey 13, Klemenas Prepeličius ir Zoranas Dragičius po 7.