P. Murausko benefisas prieš Izraelį atvedė jaunius į 7 vietą Europos čempionate

FIBA nuotr.

Lietuvos aštuoniolikmečių vaikinų rinktinei pavyko pergalingai užbaigti Europos čempionato kovas.

Karolio Abramavičiaus auklėtiniai paskutiniajame turnyro mače 89:64 (23:19, 27:19, 21:17, 18:9) sutriuškino Izraelio krepšininkus ir Senojo žemyno pirmenybėse liko 7-oje vietoje.

Vis tik šios pozicijos nepakako, kad būtų iškovotas kelialapis į kitų metų U19 pasaulio čempionatą – tą būtų garantavusi bent 5-oji vieta. Lietuvos krepšinio federacijos Vykdomasis komitetas šiai rinktinei buvo iškėlęs tikslą užimti 1-6 vietas.

Labiausiai varžovus į neviltį varė Paulius Murauskas, pelnęs 32 taškus ir surinkęs 30 naudingumo balų. Dvigubą dublį, jau penktąjį čempionate, užfiksavo Motiejus Krivas – 17 taškų, 15 atkovotų kamuolių ir 26 naudingumo balai.

Paguoda Lietuvai tapo sėkmingi individualūs žaidėjų pasirodymai. Vidutiniškai 20,7 taško pirmenybėse rinkęs P. Murauskas greičiausiai taps rezultatyviausiu turnyro žaidėju, o 13,4 kamuolio atkovodavęs M. Krivas – ryškiu čempionato lyderiu pagal šį statistikos rodiklį.

Abu rinktinės vedliai, priklausomai nuo kitų žaidėjų pasirodymų, gali būti daugiausiai naudingumo balų rinkusių krepšininkų penketuke. M. Krivas rinko 22,3 naudingumo balo, P. Murauskas – 19,6.

Mačą dėl 7-osios vietos kiek sėkmingiau pradėjo lietuviai, po pirmojo kėlinio buvę priekyje 23:19. Antrajame kėlinyje mūsiškių persvarą augo jau greičiau ir po pirmosios rungtynių dalies atotrūkis buvo dviženklis – 50:38.

Trečiajame kėlinyje Izraelio krepšininkai sumažino lietuvių pranašumą iki 6 taškų, tačiau galingai atsakę K. Abramavičiaus vaikinai sugebėjo netgi padidinti persvarą prieš paskutiniąsias 10 minučių – 71:55. Galiausiai lietuviai jau ėmė triuškinti varžovus ir čempionatą uždarė aukšta nata – 89:64.

Lietuva: Paulius Murauskas 32, Motiejus Krivas 17, Rokas Jocys 14, Kristupas Keinys 12.

Izraelis: Noamas Yaacovas 20, Amitas Menachemas 8, Nivas Avidanas ir Yoavas Bermanas po 7, Benjaminas Onche 6.