Pasaulio čempionato starte septyniolikmečiai dramatiškai parklupdė ispanus

FIBA nuotr.

Malagoje (Ispanija) šeštadienį startavęs FIBA U-17 pasaulio čempionatas lietuviams (1-0) prasidėjo nervingai, tačiau sėkmingai.

Pirmajame turnyro mače Lietuvos septyniolikmečiai po dramatiškos kovos 71:68 (19:20, 10:14, 17:11, 25:23) palaužė šeimininkų ispanų rinktinę (0-1).

Dar trečiajame kėlinyje lietuvių deficitas buvo dviženklis, tačiau surengta atkarpa 17:0 padėjo perlaužti rungtynių eigą, o lemiamomis minutėmis Lietuvos krepšininkų nervai išliko šaltesni, tad planetos pirmenybėse buvo iškovotas pirmasis laimėjimas.

Į pergalę septyniolikmečius vedė 24 taškus pelnęs ir lemiamu metu nuo baudų metimo linijos neklydęs Justas Stonkus.

Pasiruošimo etape tai pačiai ispanų rinktinei buvo nusileista 49:80.

Jau sekmadienio vakarą (19.30 val.) lietuviai stos į antrąją dvikovą, prieš Dominikos Respubliką.

Mačo pradžia buvo itin atkakli, o po pirmojo kėlinio lietuvių atsilikimas buvo tik minimalus – 19:20. Didžiąją antrojo ketvirčio dalį kova ir toliau vyko taškas į tašką, tačiau prieš pertrauką Remigijaus Bardausko auklėtiniai leido varžovams nutolti per porą metimų – 29:34.

Trečiasis kėlinys priminė amerikietiškuosius kalnelius – iš pradžių lietuvių deficitas išaugo iki dviženklio, tačiau po įspūdingo mūsiškių spurto 17:0 priekyje prieš lemiamas dešimt minučių jau buvo Lietuva – 46:45.

Paskutinę rungtynių minutę lietuviai pasitiko pirmaudami 64:60. Ispanams nusprendus imtis pražangų taktikos, tris baudas realizavo Kristupas Kepežinskas, keturias pridėjo J. Stonkus ir lietuviai šventė pergalę 71:68.

Lietuva: Justas Stonkus 24, Petras Padegimas 12, Aleksas Bieliauskas 10, Danas Kazakevičius ir K. Kepežinskas po 6.

Ispanija: Aday Gomezas 15, Sergio Asenjo ir Izanas Perezas po 13, Hugo Gonzalezas 9, Lucas Tardio ir Conradas Martinezas po 6.

Lietuvos krepšinio federacija
LKF

Netradiciniu žaidimo stiliumi pasižyminti 18-mečių rinktinė mėgins pakartoti auksinį žygį: „Žaidėjai jaučia malonumą taip žaisdami“

Didžiausių vasaros išbandymų metą pasitinka dar viena Lietuvos jaunimo rinktinė. Liepos 27 – rugpjūčio 4 dienomis Tamperėje (Suomija) šalies 18-mečių vaikinų rinktinė varžysis Europos čempionate. Komanda, kurią treniruoja Tomas Purlys, yra sudaryta 2022-aisiais 16-mečių Europos …