Paskutiniame U16 merginų EGBL ture Lietuvos komandos iškovojo sidabrą ir bronzą

Praėjusį savaitgalį (vasario 8-11 d.) Valmieroje (Latvija) vyko trečiasis U16 Europos mergaičių krepšinio lygos (EGBL) turas. Varžybose dalyvavo dvi Lietuvos komandos: U15 merginų rinktinė ir Druskininkų „Deivės”. Pastaroji iškovojo sidabro medalius, o U15 rinktinė finišavo trečia. Tuo pačiu abi Lietuvos komandos užsitikrino kelialapius į superfinalo turnyrą, kuris kovo 21-24 dienomis vyks Taline (Estija).

Vyr. trenerio Edvino Justos vadovaujama (trenerio asistentė Ilona Rimšienė, kineziterapeutė Eglė Lencevičiūtė) U15 Lietuvos mergaičių rinktinė per tris turnyro dienas iškovojo tris pergales, patyrė du pralaimėjimus ir pasidabino bronzos medaliais.

Bendroje EGBL reguliaraus sezono įskaitoje Lietuvos U15 merginų LTU rinktinė užėmė antrąją vietą (12 pergalių ir 3 pralaimėjimai).

„Geras turas, puiki patirtis žaidėjoms, kurios, galbūt, gauna mažiau žaidybinio laiko. Į turnyrą važiavome be kelių pagrindinių savo žaidėjų, todėl davėme galimybę išsibandyti kitoms žaidėjoms. naudinga ir mums treneriams pamatyti kitas žaidėjas, suprasti, ko joms trūksta, ką reikia gerinti, – pasakojo Edvinas Justa. – Kaip jau tapo įprasta šį sezoną, kadangi varžomės su metais vyresnėmis varžovėmis, tai nusileidžiame joms fiziškumu, branda, tačiau atsilaikome parodydamos tvirtą charakterį. Tas labai džiugina.”

Į simbolinį geriausių turo žaidėjų penketą pateko Marija Šiškinaitė, o geriausia Lietuvos rinktinės žaidėja buvo išrinkta Karina Strakšytė.

Druskininkų „Deivės“ (vyr. treneris Aurimas Andrušaitis) trečiajame EGBL ture iškovojo keturias pergales, pralaimėjo tik kartą ir pasidabino sidabro medaliais.

Bendroje EGBL reguliaraus sezono įskaitoje Druskininkų „Deivės“ užėmė šeštąją vietą (9 pergalės ir 6 pralaimėjimai).

„Į trečio turo varžybas važiavome su tikslu užsitikrinti patekimą į finalinį turnyrą, nes iki tol turnyrinėje lentelėje balansavome ant ribos. Džiaugiuosi, kad sužaidėme gerai, nugalėjome tiesioginius varžovus dėl patekimo į finalą ir savo tikslą pasiekėme. O dar iškovoti sidabro medaliai jau gavosi kaip vyšnia ant torto”, – komandos rezultatais džiaugėsi A. Andrušaitis.

Į simbolinį geriausių turo žaidėjų penketą pateko Arėja Eidukaitytė, o geriausia Druskininkų „Deivės“ komandos žaidėja buvo išrinkta Samanta Rupšytė.

Lietuvos krepšinio federacija
LKF

Netradiciniu žaidimo stiliumi pasižyminti 18-mečių rinktinė mėgins pakartoti auksinį žygį: „Žaidėjai jaučia malonumą taip žaisdami“

Didžiausių vasaros išbandymų metą pasitinka dar viena Lietuvos jaunimo rinktinė. Liepos 27 – rugpjūčio 4 dienomis Tamperėje (Suomija) šalies 18-mečių vaikinų rinktinė varžysis Europos čempionate. Komanda, kurią treniruoja Tomas Purlys, yra sudaryta 2022-aisiais 16-mečių Europos …