Pergalių sąskaitą Europos čempionate dvidešimtmečiai atsidarė užtikrinta pergale prieš čekus

Lietuvos U20 vaikinų rinktinė (1-2) paskutinėse grupės rungtynėse atsidarė pergalių sąskaitą – rezultatu 108:66 (37:13, 26:20, 30:19, 15:15) užtikrintai įveikė bendraamžius iš Čekijos (1-2).

C grupėje, kurioje rungtyniauja lietuviai, pirmąją vietą su trimis pergalėmis užėmė Ispanija, o Ukraina, Čekija ir Lietuva pasidalino po pergalę. Suskaičiavus taškų skirtumą lietuviai grupėje užėmė antrąją vietą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Augustas Marčiulionis, pelnęs 18 taškų (4/7 tritašk.), atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojęs 3 ir perėmęs 2 kamuolius bei surinkęs 23 naudingumo balus.

Lietuviai rungtynes pradėjo itin užtikrintai – sužaidus dvi minutes komandas skyrė 11 taškų (12:1), o tiksint paskutinėms pirmojo ketvirčio sekundėms atotrūkis tarp rinktinių perlipo 20 taškų ribą (34:13). Antrajame kėlinyje Lietuvos U20 vaikinų rinktinė ir toliau kontroliavo situaciją į ilgąją pertrauką išsinešdama 30 taškų pranašumą – 63:33.

Po ilgosios pertraukos situacija nesikeitė, lietuviai toliau dominavo, o trečiojo kėlinio pabaigoje skirtumas tarp komandų išaugo iki rekordinės 43 taškų žymos (93:50). Šimtąjį tašką baudų metimais Lietuvai pelnė Ugnius Jaruševičius (100:63). Finalinė rungtynių sirena skelbė užtikrintą Lietuvos vaikinų pergalę – 108:66.

Lietuva: A. Marčiulionis 18, Hubertas Pivorius 14, U. Jaruševičius 13, Edgaras Preibys, Mantas Rubštavičius (7 atk. kam.) ir Dominykas Stenionis po 11, Nedas Montvila (6 rez. perd.) 10.

Čekija: Ondrej Hanzlik 21, Filip Kabrt 11, Richard Balint 10.