Po ilgosios pertraukos spurtavusios turkės įveikė lietuves

Gabrielė Šulskė

Europos moterų krepšinio čempionato atrankos rungtynėse patyrė nesėkmę. Manto Šerniaus auklėtinės E grupės rungtynėse 55:67 (9:19, 20:14, 7:21, 19:13) nusileido Turkijos rinktinei ir prarado visas galimybes patekti į pagrindinį turnyrą.

Lietuvės prastai pradėjo susitikimą ir pralaimėjo atkarpą rezultatu 0:10. Sužaidus keturias minutes pirmuosius taškus komandai pelnė Justė Jocytė, kuri taip pat puikiai sužaidė poroje su Gintare Petronyte ir įnešė energijos į lietuvių žaidimą. Ketvirčio pabaigą vėl sėkmingiau sužaidė aikštelės šeimininkės ir susigrąžino dviženklę persvarą (9:19).

Antrą kėlinį sėkmingai pradėjo keturis taškus pelniusi Labuckienė ir iš toli metimą realizavusi Nacickaitė (16:21). Dar du taškus pridėjo Gintarė Petronytė ir varžovų treneris paprašė minutės pertraukėlės (18:21). Lietuvės pratęsė sėkmingą atkarpą ir įpusėjus kėliniui išlygino rezultatą (24:24). Ketvirčio pabaigą sėkmingiau sužaidė varžovės ir po pirmos rungtynių pusės turėjo keturių taškų pranašumą (29:33).

Trečią kėlinį vėl sėkmingiau pradėjo aikštelės šeimininkės, kurios susigrąžino dviženklį pranašumą (33:45), o po 30-ies minučių turėjo solidžią 18-os  persvarą.

Ketvirtajame kėlinyje Turkijos rinktinės vyr. treneris už dvi technines pražangas buvo pašalintas iš aikštelės, tačiau lietuvės tik sumažino deficitą ir patyrė pralaimėjimą (55:67).

LIETUVA: Kamilė Nacickaitė 17 taškų, Giedrė Labuckienė 15 taškų (9 atk. kam.), Gintarė Petronytė 9 taškai (5 atk. kam.), Justė Jocytė 8 taškai (4 rez. perd.), Audronė Zdanevičiūtė 3 taškai.

TURKIJA: Pelin Bilgič 12 taškų, Olcay Čakir 11 taškų, Šerife Onar ir Gizem Yavuz po 10 taškų.

Taip pat skaitykite

Lietuvos krepšinio federacija
LKF

2027 m. Europos moterų krepšinio čempionatas turės penkias ambasadores

Šiandien Kaune Lietuvos krepšinio namuose minint Lietuvos krepšinio 102-ąjį gimtadienį buvo pristatytos penkios 2027 m. Europos moterų krepšinio čempionato ambasadorės. Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vydas Gedvilas oficialius renginio ambasadorių sertifikatus įteikė Jurgitai Štreimikytei-Virbickienei, Gintarei Petronytei, …