Po pertraukos atsigavę dvidešimtmečiai parklupdė vokiečius ir prasimušė į ketvirtfinalį

FIBA nuotr.

Lietuvos U20 vaikinų rinktinei pavyko peržengti aštunfinalio barjerą ir patekti tarp aštuonių stipriausių komandų Europos dvidešimtmečių čempionate.

Lietuvos krepšininkai sunkiame aštunfinalyje 75:70 (18:25, 17:17, 22:12, 18:16) pranoko Vokietijos bendraamžius ir pratęsė savo kelią apdovanojimų link.

Rungtynes lietuviai savo linkme pakreipė po pertraukos, kuomet panaikino 7 taškų deficitą ir išsiveržė į priekį. Galiausiai lietuviams susikūrus dviženklę persvarą priešininkai dar mėgino kabintis į rungtynes, tačiau sėkmingiau sužaidę mūsiškiai šventė patekimą į ketvirtfinalį.

Į pergalę Mindaugo Noreikos auklėtinius vedė Mantas Rubštavičius, pelnęs 24 taškus (4/7 trit.) ir surinkęs 21 naudingumo balą. 13 taškų pridėjo Dominykas Stenionis, 12 – Dovydas Butka.

Ketvirtfinalyje lietuviai ketvirtadienį susitiks su Prancūzijos ir Portugalijos poros laimėtojais. Pernai U19 pasaulio čempionate prancūzams ketvirtfinalyje buvo nusileista tik po pratęsimo.

Nors aštunfinalis prasidėjo apylygiai, dar pirmajame kėlinyje pradėjo ryškėti vokiečių pranašumas – po dešimties minučių atsilikome 18:25. Antrajame ketvirtyje lietuviams keliskart pavyko priartėti iki 4 taškų, tačiau prieš pertrauką varžovai susigrąžino savo persvarą – 35:42.

Po pertraukos vaizdas aikštėje ėmė keistis – lietuviai pavijo ir pralenkė varžovus, o prieš ketvirtąjį kėlinį jau buvo priekyje 57:54. Lemiamame ketvirtyje buvo startuota galingai – susikrautas dviženklis pranašumas (66:56). Po kiek prastesnės atkarpos, likus kelioms minutėms, mūsiškių persvara jau siekė tik 2 taškus – 69:67. Tačiau tuomet šaltesnius nervus pademonstravę lietuviai vokiečiams jau nebeleido priartėti ir triumfavo 75:70.

Lietuva: M. Rubštavičius 24, D. Stenionis 13, D. Butka 12, Augustas Marčiulionis (7 rez. perd., 5 per. kam.) 8.

Vokietija: Michaelis Ratajas 15, Elias Baggette’as 14, Sananda Fru 12, Lucas Van Slootenas, Nolanas Adekunle ir Julius Bohmeris po 7.