Po pertraukos atsiplėšę aštuoniolikmečiai susitvarkė su italais

FIBA nuotr.

Lietuvos aštuoniolikmečių vaikinų rinktinė (2-0) tęsia sėkmingą pasirodymą U18 Europos čempionate.

Karolio Abramavičiaus treniruojami jauniai 79:61 (15:19, 23:19, 18:9, 23:14) palaužė Italijos nacionalinę ekipą (1-1) ir pirmenybėse toliau lieka be pralaimėjimų.

Pirmojoje rungtynių pusėje lietuviai kiek ilgiau buvo besivejančių vaidmenyje, tačiau prieš pat pertrauką pavyko rezultatą išlyginti, o po jos – persverti ir atitrūkti. Tvirtai iniciatyvą savo rankose išlaikę lietuviai galiausiai į sąskaitą įsirašė antrąjį laimėjimą iš eilės.

Dvigubais dubliais šiame mače pasižymėjo abu mūsiškių lyderiai. Monstrišką pasirodymą surengęs Motiejus Krivas pelnė 17 taškų, atkovojo 15 kamuolių, blokavo 2 metimus ir 2 kartus perėmė kamuolį (32 naud. bal.), o Paulius Murauskas surinko 15 taškų ir 11 atkovotų kamuolių. Rokas Jocys (3/5 trit.) pridėjo 14 taškų, o puikiai atakas organizavęs Kajus Kublickas atliko net 9 rezultatyvius perdavimus.

Grupės etapą lietuviai užbaigs pirmadienį 16.00 val., kuomet susitiks su Kroatijos bendraamžiais. Juos pasirengimo cikle pavyko įveikti 99:78. Pergalės atveju būtų užsitikrinta pirmoji vieta D grupėje.

Nors susitikimas startavo nuožmiai, besibaigiant pirmajam ketvirčiui ėmė ryškėti italų pranašumas. Antrojo kėlinio pradžioje lietuvių atsilikimas išaugo iki 9 – 15:24. Vis tik tuomet Lietuvos krepšininkai ėmė sparčiai vytis varžovus ir prieš pat pertrauką sugebėjo atstatyti lygybę – 38:38.

Užtikrintai trečiojo kėlinio pradžią sužaidę ir 9:0 spurtą surengę lietuviai pasiekė ir dviženklio pranašumo ribą, o prieš paskutinįjį ketvirtį buvo priekyje 56:47. Per lemiamas dešimt minučių laimėtojo klausimą K. Abramavičiaus auklėtiniai išsprendė po truputį didindami pranašumą, kol finalinė sirena paskelbė apie triuškinamą pergalę 79:61.

Lietuva: Motiejus Krivas 17, Paulius Murauskas 15, Rokas Jocys 14, Kristupas Keinys 9, Kajus Leliukas 8, Kajus Kublickas 6.

Italija: Matteo Visintinas 13, Filippo Gallo 12, Emmanuelis Innocenti ir Alessandro Scarponi po 8.

Taip pat skaitykite

Lietuvos krepšinio federacija
LKF

2027 m. Europos moterų krepšinio čempionatas turės penkias ambasadores

Šiandien Kaune Lietuvos krepšinio namuose minint Lietuvos krepšinio 102-ąjį gimtadienį buvo pristatytos penkios 2027 m. Europos moterų krepšinio čempionato ambasadorės. Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vydas Gedvilas oficialius renginio ambasadorių sertifikatus įteikė Jurgitai Štreimikytei-Virbickienei, Gintarei Petronytei, …