Po pertraukos užsikūrusi Lietuva pasiruošimą kovai dėl Tokijo pradėjo galingai

Jonas Valančiūnas | Fotografas: Ž.Vingelis

Lietuvos vyrų rinktinė užtikrinta pergale pradėjo pasiruošimą olimpiniam krepšinio atrankos turnyrui. Jono Valančiūno vedama nacionalinė komanda Kaune 95:62 (28:20, 22:21, 23:9, 22:9) neturėjo didelių problemų su Dominikos Respublika.

Lietuviai neįtikėtinai metė dvitaškius – 31 taiklus metimas iš 39 (79 proc.). Antroje mačo pusėje lietuviai varžovams leido pelnyti tik 18 taškų. Lietuviai jau nuo mačo pradžios akivaizdžiai dominavo baudos aikštelėje – Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis lengvai rinko taškus iš po krepšio ir mūsiškiai jau pirmame kėlinyje susikrovė dviženklį pranašumą – 26:16.

Tiesa, varžovai lengvai rankų nenuleido ir antro kėlinio pradžioje pratęsė spurtą iki 10:0 ir priartėjo iki 26:28.

Kėliniui artėjant pabaigos link Jonas Valančiūnas pelnė du taškus su pražanga ir vėl sugrąžino lietuviams dviženklį pranašumą 42:32. Dar stipriau atitrūkti neleido klaidos – įpusėjus mačui Lietuva jų jau buvo padariusi 8. Mačo lūžis įvyko po pertraukos – ilgą laiką lietuviai vis nesugebėjo atitrūkti dar labiau, bet rinktinę užkūrė Marius Grigonis – gynėjas surinko 7 taškus iš eilės ir skirtumas šoktelėjo iki 18 taškų.

Trečią kėlinį Lietuvos rinktinė laimėjo daugiau nei užtikrintai – 23:9. Ketvirtą kėlinį dar papuošė keli monstriški J. Valančiūno dėjimai ir Lietuva lengvai nušuoliavo į pergalę. Memfio „Grizzlies“ centras varžovams buvo neįmenama mįslė – per 15 minučių pelnė 17 taškų (8/9 dvit., 0/1 trit.) ir atkovojo 6 kamuolius. M. Grigonis pridėjo 13, Lukas Lekavičius 11. Domantas Sabonis pridėjo 9 taškus, 6 atkovotus kamuolius ir 4 rezultatyvius perdavimus.

Šiame susitikime aikštėje pasirodė visi 12 krepšininkų, o neregistruoti buvo traumą besigydantis Mantas Kalnietis ir Gytis Masiulis.

Lietuva: J. Valančiūnas 17, M. Grigonis 13, L. Lekavičius 12, D. Sabonis ir E. Bendžius ir R. Miniotas po 9, M. Kuzminskas ir T. Dimša po 7, R. Jokubaitis 6, T. Sedekerskis po 4, R. Giedraitis 2, A. Butkevičius 0.

Dominikos Respublika: V. Lizas ir R. Mendoza po 9, A. Henriquezas ir L. Santosas po 8, A. Nunezas 7.

Šios komandos dar kartą susitiks birželio 24 dieną, o artimiausios rungtynės lietuvių laukia birželio 22 dieną su Rusijos ekipa.