Prakeiksmas nutrauktas: „Kibirkšties-MRU“ krepšininkės tapo lygos čempionėmis

Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ nutraukė titulų badą „Huawei Moterų lygoje“. Gitauto Kievino auklėtinės klampiose ketvirtose finalo rungtynėse Klaipėdoje 61:52 (10:9, 16:13, 20:13, 15:17) įveikė vietos „Neptūną“ ir serijoje iki trijų pergalių triumfavo 3-1.

Vilnietės šalies lygą laimėjo po septynerių metų pertraukos. Sostinės klubo krepšininkės 2012-2014 m. dukart iš eilės tapo Lietuvos čempionėmis, o nuo tada finale žaidė tik sykį – 2017-2018 m., kai nusileido Kauno r. „Hoptrans-Sirenoms“.

„Kibirkščiai-MRU“ tai – antras sezono trofėjus: kovo pradžioje buvo iškovota Karalienės taurė.

2019 m. „Neptūno“ vyrų piramidėje susikūrusiai Klaipėdos ekipai žygis iki finalo tapo istoriniu.

View this post on Instagram

A post shared by Moterų krepšinio lyga (@moterulyga)

Penkiais taškais paeiliui trečiąjį kėlinį uždariusi „Kibirkštis-MRU“ prieš lemiamas 10 minučių buvo atitrūkusi per 11 taškų (46:35), bet „Neptūnas“ nenuleido rankų.

Šeimininkės ketvirtajame ketvirtyje surinko aštuonis taškus be atsako ir priartėjo per vieną tolimą metimą (45:48).

Tuomet sostinės klubą į priekį timptelėjo „Kibirkšties-MRU“ kapitonė Kristė Timofejeva, kuri susmeigė du tritaškius iš eilės ir G. Kievino treniruojama ekipa išsaugojo iniciatyvą savo rankose (56:47).

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose pasirodė Eglė Zabotkaitė, kuri per 19 minučių surinko 15 taškų (3/4 dvit., 3/6 trit.).

Naudingiausia „Huawei Moterų lygos“ finalo serijos žaidėja tapo Gabrielė Šulskė, kuri per ketverias rungtynes vidutiniškai rinko po 13,5 taško, 4 rezultatyvius perdavimus, 4 atkovotus kamuolius ir 15 naudingumo balų.