„Šiauliai“ paskutinių sekundžių dramoje palaužė „Kibirkšties-VKM“ jaunimą

Emilija Grigaliūnaitė

„Šiaulių“ (11-9) komanda „Huawei Moterų lygos“ reguliarųjį sezoną baigė dramatiška pergale.

Paskutinėmis sekundėmis varžovių šturmą atlaikiusios Romualdo Petronio auklėtinės svečiuose 78:77 (24:17, 22:15, 18:19, 14:26) įveikė Dominykos Gerkytės vedamas Vilniaus „Kibirkšties-VKM“ (2-16) krepšininkes.

11 pergalių iškovojusios šiaulietės reguliariajame sezone užėmė ketvirtą vietą. Šiuo metu tiek pat pergalių turi ir Klaipėdos „Neptūnas“ (11-8), tačiau uostamiesčio žaidėjos turi geresnį tarpusavio balansą.

„Šiauliai“ pusfinalio serijoje iki dviejų pergalių susitiks su reguliariojo sezono lydere Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komanda. Planuojama, kad pusfinalis vyks kovo 9-16 dienomis.

Pirmoje dvikovos dalyje atitrūkę „Šiauliai“ vienu metu pirmavo rekordine – 18 taškų persvara (44:26), o ir prasidėjus ketvirtajam ketvirčiui buvo priekyje 66:51.

Visgi liepsnojusi D. Gerkytė nenuleido rankų ir susmeigė keturis tritaškius, įsibėgėjus priešpaskutinei minutei kartu su Emilija Grigaliūnaite įmetė po dvi baudas ir rezultatas tapo lygus – 75:75.

Kitoje atakoje Justina Oficerovaitė prametė iš toli, D. Gerkytė suklydo, J. Oficerovaitė dar kartą pamėgino laimę iš tritaškio zonos ir taikliu šūviu išvedė „Šiaulius“ į priekį – 78:75.

Gerda Raulušaitytė atsakė dviem taškais, po minutės pertraukėlės šiaulietės sudegino laiką ir galop įrodė pranašumą prieš „Kibirkštį-VKM“.

Šiaulietės paskutiniame reguliariojo sezono mače nepadėjo Savannah Plentovich ir Goda Kuzminskytė.