U19 čempionai – brolių Butkų vedami panevėžiečiai

Fotografas: L.Bartkus

Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (LIDL-MKL) turi naujus U19 čempionus, kuriais tapo Panevėžio SC – RSSG ekipa.

Antroje rungtynių dalyje iniciatyvą perėmę panevėžiečiai 81:70 (20:20, 26:28, 18:13, 17:9) palaužė Šiaulių KA Saulės SG krepšininkus.

Pirmoje rungtynių dalyje iniciatyva priklausė šiauliečiams, kurie įgijo dviženklę persvarą (30:20), o po dviejų kėlinių dar turėjo trapų pranašumą – 48:46.

Mačo lūžis įvyko ketvirtajame kėlinyje, kai varžovus savo gynybos gniaužtuose surakinę panevėžiečiai spurtavo 17:2 ir nulaužė dvikovą – 81:63.

Rungtynių apžvalga:

Fantastiškai nugalėtojų gretose žaidė Dovydas Butka, pelnęs 25 taškus (7/10 dvit., 2/8 trit., 5/7 baud.). Puolėjas dar atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

Dovydui puikiai talkino brolis Dominykas – 14 taškų (5/13 dvit., 0/2 trit., 4/7 baud.), 9 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai ir 13 naudingumo balų.

Šiauliečių neišgelbėjo dvigubą dublį surinkęs Arnas Kaupas – 13 taškų (6/7 dvit., 0/1 trit., 1/2 baud.), 11 atkovotų kamuolių ir 20 naudingumo balų.

Nugalėtojų trenerio Ž. Valuckio ir Dovydo Butkos komentarai:

Į finalo ketvertą simbolinį penketą pateko čempionai Dovydas Butka ir Titas Matevičius, šiaulietis Domas Uosis, Kauno KM Žalgirio varikliukas Dominykas Stenionis bei Vilniaus KM – Alpi Baltika atstovas Augustas Krūminis.

Panevėžio SC – RSSG: Dovydas Butka 25 (7/10 dvit., 2/8 trit., 23 naud.), Dominykas Butka 14 (5/13 dvit., 9 atk. kam.), Titas Matevičius 13, Augustas Gaivenis ir Kristupas Kenešis po 10.

KA Saulė – SG: Domas Uosis 14, Arnas Kaupas (6/7 dvit., 11 atk. kam., 20 naud.) ir Vilius Slanina po 13, Titas Pažarauskas 10 (6 kld.).