Vilniuje – pergalingas I. Brazdeikio dvitaškis ir dar viena pergalė prieš pasaulio čempionus

FIBA nuotr.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sausakimšoje Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje dramatišku būdu pratęsė savo pergalių seriją pasirengimo cikle iki šešių.

Kazio Maksvyčio vyrai sostinės sirgalių akivaizdoje 78:76 (25:17, 14:13, 17:23, 22:23) po atkaklios kovos patiesė Ispanijos rinktinę, kurią prieš dvi dienas dramatiškai įveikė ir Gran Kanarijoje (82:77).

Lietuvos krepšininkai užtikrintai pirmavo nuo pat pirmųjų mačo minučių, tačiau prieš ketvirtąjį kėlinį pranašumas jau buvo trapus (56:53). Likus žaisti pusę minutės ispanai išlygino rezultatą (76:76), tačiau tuomet sunkų dvitaškį įrideno Ignas Brazdeikis ir lietuviai vėl buvo priekyje. Kitoje aikštės pusėje Lorenzo Browno metimas skriejo pro šalį ir šeimininkai triumfavo.

Lietuvių gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Jonas Valančiūnas ir I. Brazdeikis, pelnę po 16 taškų. Komandos kapitonas pridėjo dar ir 9 atkovotus kamuolius.

Šiam mačui nebuvo registruoti Mindaugas Kuzminskas ir Eigirdas Žukauskas, taip pat nežaidė ir Tomas Dimša bei Donatas Tarolis. Ispanai vertėsi be Willy Hernangomezo, Rudy Fernandezo ir Sergio Llullo.

Kontrolinių rungtynių ciklą lietuviai užbaigs penktadienį Vilniuje rungtynėmis su Nyderlandų rinktine. 19:30 val. prasidėsiantį mačą tiesiogiai transliuos TV3 televizija. Bilietus galite įsigyti čia.

Susitikime su ispanais galingiau startavusių šeimininkų pranašumas jau pirmojo kėlinio viduryje pasiekė 15 taškų – 19:4. Tuomet skirtumas kiek aptirpo, tačiau ir prieš pertrauką lietuviai išsilaikė priekyje – 39:30.

Trečiasis kėlinys jau buvo sėkmingesnis svečių ekipai, kuri sugebėjo prie mūsiškių priartėti per metimą – 56:53. Likus žaisti 30 sekundžių ispanai atstatė lygybę (76:76), tačiau dvitaškį realizavo I. Brazdeikis, prametė L. Brownas ir finalinė sirena skelbė apie K. Maksvyčio auklėtinių pergalę 78:76.

Lietuva: Jonas Valančiūnas ir Ignas Brazdeikis po 16, Rokas Giedraitis 12, Marius Grigonis 11, Domantas Sabonis 7.

Ispanija: Lorenzo Brownas 18, Dario Brizuela 12, Juancho Hernangomezas 8, Jaime Fernandezas, Sebastianas Saizas ir Xabieras Lopezas-Arostegui po 7.