Dramatiškame ketvirtfinalyje devyniolikmečiai po pratęsimo nusileido prancūzams

FIBA nuotr.

Lietuvos jaunimo (U19) rinktinė baigė kovą dėl medalių pasaulio jaunimo čempionate.

Gedimino Petrausko auklėtiniai turnyro ketvirtfinalyje 79:84 (21:15, 14:18, 16:20, 18:16, 10:15) po dramatiškos kovos, pareikalavusios pratęsimo, nusileido bendraamžiams iš Prancūzijos.

Tiesa, pasaulio čempionatas mūsiškiams dar nesibaigė – rytoj lietuviai rungtynėmis su Serbijos-Argentinos mačo pralaimėtoju pradės kovą dėl 5-osios vietos.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo lietuviai, po pirmojo kėlinio pirmavę 21:15. Įpusėjus antrajam kėliniui, rezultatas buvo lygus – 25:25. Visgi komandoms išėjus ilsėtis į rūbines, švieslentėje degė skaičiai, byloję apie nežymų lietuvių pranašumą – 35:33.

Po pertraukos Prancūzijos devyniolikmečiai startavo geriau, tačiau savo atsakymų rado ir lietuviai – 42:44. Tokiu pat skirtumu mūsiškiai atsiliko prieš lemiamas dešimt minučių – 51:53.

Užsivedę Lietuvos krepšininkai ketvirtojo kėlinio pradžioje perėmė iniciatyvą į savo rankas – 62:57. Netrukus prancūzai vėl atstatė lygybę, o švieslentėje degė keturi šešetai – 66:66. Tuomet M. Rubštavičiaus tolimas metimas lietuvius truktelėjo į priekį, tačiau pradėjus tiksėti paskutinei minutei tuo pačiu atsakė ir priešininkai – 69:69.

Likus žaisti 3,5 sekundės Augustas Marčiulionis išleido kamuolį už ribų, o po minutės pertraukėlės atliktas prancūzų metimas įskaitytas nebuvo – komandos keliavo į pratęsimą.

Pratęsimas mūsiškiams prasidėjo labai sunkiai – per daugiau nei tris minutes į varžovų aštuonis taškus lietuviai neatsakė nei vienu – 69:77. Atsitiesti jau nepavyko – nusileista 79:84.

Lietuva: Ąžuolas Tubelis 19, Mantas Rubštavičius ir Dominykas Stenionis po 14, Augustas Marčiulionis 9, Hubertas Pivorius 6.

Prancūzija: Matthew Strazelis 23, Victoras Wembanyama 20, Lucas Ugolinas 11, Clementas Frischas 10, Armelis Traore 6.

Lietuvos krepšinio federacija
LKF

2027 m. Europos moterų krepšinio čempionatas turės penkias ambasadores

Šiandien Kaune Lietuvos krepšinio namuose minint Lietuvos krepšinio 102-ąjį gimtadienį buvo pristatytos penkios 2027 m. Europos moterų krepšinio čempionato ambasadorės. Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vydas Gedvilas oficialius renginio ambasadorių sertifikatus įteikė Jurgitai Štreimikytei-Virbickienei, Gintarei Petronytei, …